Rowlingová prezradila: Chystá sa návrat mladého čarodejníka?

Harry Potter a Fénixov rád
27.06.2015ZaujímavostiNajslávnejší čarodejnícky chlapec na svete Harry Potter sa po románoch a filmoch prvýkrát objaví aj na javisku. Na budúci rok uvedú v Londýne divadelnú hru nazvanú Cursed Child (Prekliate dieťa), ktorá bola napísaná v spolupráci so spisovateľkou J.K. Rowlingovou.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Tvorkyňa knižného hrdinu Rowlingová uviedla na svojom účte na sociálnej sieti Twitter, že nová hra je výsledkom spolupráce medzi ňou, dramatikom a scenáristom Jackom Thornom a režisérom Johnom Tiffanym.

„Nechcem toho už viac prezradiť, lebo nechcem fanúšikom pokaziť pravú radosť. Môžem však povedať, že to nie je prequel!“ napísala na Twitteri Rowlingová, čo znamená, že inscenácia sa nebude dejovo vracať do minulosti, pred dej románovej série.

Rowlingová je jednou z najlepšie predávaných autorov na svete. Z jej siedmich románov o čarodejníkovi Harrym Potterovi sa predalo vyše 450 miliónov výtlačkov. Na základe románov bolo nakrútených osem filmov, ktoré priniesli celosvetovú tržbu viac ako sedem miliárd dolárov.

Zdroj: SITA  lu 

Foto: telkac.sk

Tagy: Harry Potter J.K. Rowlingová

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov