Sú sarkastickí, a preto ich milujeme: Tieto filmové postavy iróniou nešetria

Dva a pol chlapa
30.07.2015ZaujímavostiNiektoré filmové postavy sú romantické, niektoré vtipné, iné zasa akčné, no existuje skupina postáv, ktoré máme najradšej pre ich nekompromisný sarkazmus, ktorým dokážu odbiť aj toho najnezlomnejšieho „súpera“. Pohotovými odpoveďami, ktoré vytiahnu zásadne v tej najvhodnejšej chvíli nás bavia najviac, a tak si ich zapamätáme skôr, než ktoréhokoľvek fešáka, ktorý romantickými rečami lámal svoju vyvolenú.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Dr. Hannibal Lecter, Mlčanie jahniat

Kombinácia inteligencie bývalého vynikajúceho psychiatra Hannibala Lectera s jeho chladnokrvnosťou, podrezaným jazykom a ležérnym britským humorom vyniesla postave sériového vraha so sklonmi ku kanibalizmu miesto v rebríčku najsarkastickejších filmových postáv vôbec. „Prial by som si, aby sme sa mohli rozprávať dlhšie, ale na večeru očakávam starého priateľa.“ – to je len jedna z mnohých viet, ktoré dokazujú Hannibalovu záľubu v ironických výrokoch.

Joker, séria Batman

Extravagancia záporáka z filmovej série o Batmanovi sa prejavuje nielen prostredníctvom monológov či dialógov, ale i navonok. V Gothame ide jednoznačne o najsarkastickejšieho muža, ktorého ironické poznámky sú miernejšie vďaka humorne ladeným replikám, a tak sa spočiatku v podstate ani neviete rozhodnúť, či máte radšej postavu Batmana, alebo práve Jokera. Sympatické na postave tohto zloducha je aj to, že sarkazmus je často ochotný namieriť aj proti sebe.

Anthony DiNozzo, NCIS

Postava zvláštneho agenta Tonyho DiNozza je v istom zmysle skôr tragická než sarkastická. Obeťami jeho ironických komentárov sa zväčša stávajú služobne mladší kolegovia, no dominanciu stráca v momente, kedy dostane zvyčajné „zaucho“ od svojho šéfa. Na oddelení Námorného vyšetrovacieho úradu mu slušne konkurujú aj ostatní kolegovia, v každom prípade, pokiaľ ide o sarkazmus, ide zrejme o najaktívnejšiu postavu seriálu.

Sheldon Cooper, Teória Veľkého tresku

Pragmatik Sheldon z Teórie Veľkého tresku inteligenciou doslova prekypuje a pre ľudí, ktorí mu v tomto smere nestíhajú, nemá žiadne pochopenie. Čo iné mu teda zostáva ako reakcie s ironickým podtónom?! Svoju dominanciu na poli vedomostí si často dokazuje aj v kontakte s ostatnými kamarátmi, čo ho dostáva do pozície obete ich častých vtipov.

Charlie Harper, Dva a pol chlapa

Dostávame sa k majstrom sarkazmu. Charie Harper, nezodpovedný príležitostný skladateľ reklamných džinglov, ktorého najväčšou záľubou sú alkohol a sexy ženy a najväčším nešťastím skrachovaný príživnícky brat, má svoje pohotové reakcie na jazyku ešte skôr, ako mu ktorýkoľvek kolega stihne „nahrať na smeč“. Ak by bol superhrdinom, jeho silou by bola zrejme schopnosť odbiť brata sarkastickou poznámkou v akomkoľvek stave.

Dr. Gregory House, House

Víťazom kategórie najsarkastickejšia filmová postava je tesne pred Charliem Harperom doktor Gregory House. Inú ako sarkastickú odpoveď počuť z jeho úst len veľmi zriedka a to aj napriek tomu, že sa vo svojej profesii často stretáva s prípadmi, ktoré si doslova vyžadujú prejaviť trochu súcitu. Aj napriek tomu mu však jeho necitlivý, sarkastický a často až arogantný postoj prináša úspech nielen v seriáli, ale aj u fanúšikov tohto seriálu.

Zdroj: lu 

Foto: wallpaperscraft.com

Tagy: Batman Dva a pol chlapa Sheldon Cooper Mlčanie jahniat Anthony DiNozzo Joker Dr. Hannibal Lecter NCIS Teória Veľkého tresku Charlie Harper Dr. Gregory House House

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov