Podivná rodina Addamsovcov: Natáčanie sprevádzali choroby, rebélia i žaloba

Addamsovci
29.12.2016ZaujímavostiAddamsovci patria azda medzi tie najznámejšie a zároveň najpodivnejšie filmové rodiny na svete. Zovšadiaľ cítiť čierny humor, ponurú atmosféru, svojskú pohostinnosť ale aj rodinnú súdržnosť. Gomez, Morticia, Strýko Fester, Lurch, Stará mama, Wednesday, Pugsley, a Vec sa zapísali k obľúbeným postavám veľkého množstva divákov. Ako je táto rodina plná prekvapení, tak ani natáčanie a príprava filmu sa nezaobišli bez zaujímavostí, ktoré ich sprevádzali na každom kroku.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Morticiou mohla byť Cher

Cher mala skutočne záujem stvárniť postavu príťažlivej Morticie, no rolu nakoniec zverili do rúk Anjelice Huston. Možno by na to bola vhodná aj Cher, ale dokázal by niekto naozaj dokonale nahradiť Anjelicu a je zaujímavú chôdzu? Tú ale neplánovane vymyslela až kvôli kostýmu.


Filmové klasiky, ktoré zasiahli naše životy: Ak ste ich nevideli, robíte chybu


Fester ako brat aj strýko

Ak ste sa stretli aj s oveľa starším seriálovým prevedením, určite ste postrehli vo filme zmenené rodinné vzťahy. V seriáli totiž bol totiž Fester Morticiin strýkom a teda technicky ani nebol súčasťou rodiny Addamsovcov. Vo filmovej verzii sa z neho stal Gomezov brat, vďaka čomu si vyslúžil aj meno s rodinným priezviskom - Fester Addams.

Na začiatku bola karikatúra

To, že film bol založený na televíznom seriáli z 80. rokov, je známy fakt. Vedeli ste však ale, že práve spomínaný seriál sa inšpiroval sériou kreslených vtipov a karikatúr od Charlesa Addamsa? Debutoval s nimi v novinách The New Yorker v roku 1937. Boli plné čierneho humoru a objavovali sa v nich rovnaké postavy ako neskôr v seriáli a filme. Samotný Charles Addams bol známy pre svoje podivné záľuby a predpokladalo sa, že vo svojom dome ukrýva množstvo mučiacich nástrojov a stredovekých zbraní.


Svetoznámy herec a miláčik žien: Aj tento talent má slovenské korene


Hereckú rebéliu viedlo desaťročné dievča

Herci boli ešte pred natáčaním znepokojení nejednoznačnosťou Festerovej úlohy v scenári. Spočiatku totiž vôbec nebolo známe, či Gordon, ktorý trpel stratou pamäti a vyzeral rovnako ako strýko Fester, bol v skutočnosti Fester alebo nie. Herci preto vybrali herečku stvárňujúcu Wednesday Addams, Christinu Ricci, aby vzniesla pred tvorcami ich námietku. Dva týždne pred natáčaním ich šla presvedčiť, aby Fester nebol podvodníkom. Týmto problémom sa zaoberali všetci až na Christophera Lloyda, ktorý Festera stvárňoval.

Natáčaním k ochoreniam

 Po troch týždňoch režírovania sa počas rozhovoru s manažérom režisér Sonnenfeld znepokojoval nad rozpočtom. Vtedy pocítil tlak v hrudi a odpadol. Počas natáčania sa ešte musel zaoberať zápalom sedacieho nervu. Výrobu v Los Angeles musel zastaviť aj kvôli tomu, že jeho manželka podstupovala v  New Yorku veľkú operáciu.

Tradičnú Mamushku skrátili

Scéna, v ktorej Gomez a Fester tancujú ich tradičnú Mamushku, bola pôvodne oveľa dlhšia a spievali v ňom o bratskej láske. Za skrátenú verziu však môže testovacie publiku z Kalifornie. To sa skladalo zo 16-23–ročných mužov svetlej pleti. No a tých akosi číslo, ktoré vytvárali umelci z Broadwaya na požiadanie, akosi nebavilo.


Varovanie pre rodičov: Rozprávky sú brutálnejšie než horory


Hneď po premiére filmu bolo štúdio žalované

David Levy, výkonný producent seriálovej verzie Rodiny Addamsovcov, žaloval Paramount okamžite po veľkom úspechu filmu. Levy vyhlásil, že v snímke bolo použitých veľa jeho vlastných myšlienok a nie z karikatúr Charlesa Addamsa. Levy, ktorý stále vlastnil práva na televíznu šou, vytvoril špecifické vtipy a koncepty, napríklad to, že Vec bola ruka bez tela. Oproti tomu boli postavy z karikatúr normálne. Nakoniec však spor vyriešili mimosúdne.

Zdroj: telkac.sk  maria 

Foto: Paramount

Tagy: Addamsovci

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov