Cestovateľské peklo: Tieto filmové výlety by ste zažiť určite nechceli

Pán prsteňov
17.11.2015ZaujímavostiZdajú sa vám cesty cez pol krajiny za prácou či štúdiom ako neznesiteľné peklo? Tak to by ste si mali vyskúšať byť v koži niektorých filmových hrdinov. S viacerými sa tvorcovia vôbec nemaznali. Práve ich náročné cesty by ste určite nechceli zažiť.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Titanic

Pôvodný plán dostať sa v najväčšom parníku až do New Yorku zlyhal, keď narazili na ľadovec. Pri veľkolepej rozlúčke si obrovskú katastrofu nikto nepredstavoval a všetci sa tešili z veľkých osláv a dobrodružstva, ktoré bolo na dohľad. Nech to na začiatku vyzeralo akokoľvek úžasné, určite by ste si miesto na Titanicu s Jackom ani Rosie nevymenili.


Nemožné byť spolu na celý život? Tieto hollywoodske páry vám dokážu opak!


Armageddon

Vydať sa do vesmíru s takou vyhliadkou, akú mala posádka chlapov, čo s astronómiou nemali nikdy nič spoločné, je poriadna odvaha. Vybrať sa totiž na takmer samovražednú akciu len aby zachránili Zem, to nejde len tak. Ešteže posádke velí Bruce Willis. V každom prípade, podniknúť takúto cestu by mohol len blázon.

Pán prsteňov

Od Krajinky až po Mordor. Frodo aj jeho spolupútnici už od začiatku vedeli, že to nebude ľahká cesta. Toľko prekážok čo ich postretlo, však nečakali ani vo sne. Iba samotná vzdialenosť určite dala zabrať. Nevraviac o svojských spolucestujúcich, magickej príťažlivosti prsteňa a neustálom prenasledovaní. Väčšina hrdinov síce cestu zvládla a prsteň sa podarilo zničiť, ale prežiť by ste to určite nechceli.


Atmosféru veľkofilmov dotvára hudba: Soundtrack z Pána prsteňov je top


Sám doma

Smer cesty bol jednoduchý – priamo domov k malému Kevinovi. Keď si jeho mama Kate uvedomila, že jedno z detí ostalo doma, pokúša sa dostať naspäť. Nemôže však zohnať let z Paríža do Chicaga, preto obťažuje každého na letisku počnúc personálom až po ďalších pasažierov. Miesto priameho letu dokáže nájsť let iba do Scrantonu a odtiaľ putuje v dodávke s kapelou hrajúcou polku. Ani otravná hudba však nemohla byť taká zlá ako nervy a strach, ktorý prežívala. Jej rozrušenie bolo pochopiteľné, veď netušila, čo sa v Kevinovi skrýva.

Súboj titanov

Cesta za šťastím je vždy náročná, ale v prípade Perzea slovo náročnosť naberá nový rozmer. Vyčerpávajúca jazda na Pegasovi, boj s Medúzou i dvojhlavými psami. V porovnaní s ľudskými vrtochmi božských vládcov z vrchu Olymp to boli však len drobnosti. Tak či onak Perzeova cesta za pohodou a krásnou Andromedou by sa určite nedala nazvať pokojným výletom a len málo odvážlivcov by chcelo ísť po jeho stopách. Ak by sa vôbec niekto taký našiel.


V hlavnej úlohe - športovci: Snímky inšpirované skutočnými športovými udalosťami


My sme Millerovci

Obrovský nablýskaný karavan vám príjemný a pokojný výlet nezaručí. Už samotné zloženie posádky zabezpečilo dostatočné množstvo bláznivých a neuveriteľných situácií. Falošná rodinka Millerovcov si zažije svoje. Veď priviezť z Mexika donášku drog spolu s absolútne nekompatibilnými členmi vytvorenej rodiny si priam žiada veľa problémov. Aj keď ide vo filme o poriadnu komédiu, v realite by sa tomu určite každý chcel vyhnúť.

Zdroj:  telkac.sk mb 

Foto: 20th Century Fox, Touchstone Pictures, Warner Bros,

Tagy: Titanic Sám doma Pán prsteňov

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov