Ako to mohlo byť: V týchto legendárnych snímkach mali hrať úplne iní herci!

01.01.2016ZaujímavostiKaždý z nás má svoj najobľúbenejší film, ktorý môže pozerať stále dookola. Zvykli sme si na obsadenie hercov a inak si ho ani nevieme predstaviť. No keby nebolo tých správnych rozhodnutí a či okolností, mohlo byť všetko inak.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Režisér je dušou filmu, ale herci tvoria jeho nezabudnuteľnú podobu. Snímky, ktoré vedia divákov zabávať i rozplakať už celé desaťročia by neboli tým, by bez nich čím sú dnes. Oddeliť hercov od niektorých postáv je nemožné – splynuli do jedného neopakovateľného celku. Avšak tvorcovia mali pôvodne neraz úplne iný zámer.


Mohlo by vás zaujímať: Detské hviezdy vo vianočných filmoch: Ste zvedaví, čo robia dnes? 


Vedeli by ste si predstaviť, že by vo vašich obľúbených filmoch hlavné postavy nahradili iní herci hoci tiež zvučných mien? Dnes si môžeme už len vydýchnuť, že vďaka okolnostiam či odmietnutým ponukám poznáme tieto kultové snímky v dnešnej podobe. No stačilo málo a nemuselo to tak byť. Tu je 13 snímok, v ktorých tvorcovia uvažovali o úplne inom hercovi v hlavnej úlohe. 

1. Tom Cruise (Iron Man)

Cruise mal pôvodne hrať Nea v Matrixe, Iron Mana a Andyho Dufrensa vo Vykúpení z väznice Shawshank. Všetky tri ponuky odmietol.

2. Sylvester Stallone (Axel Foley)

Rocky ako Axel Foley? Hlavnú úlohu v Policajtovi z Beverly Hills pôvodne ponúkli Sylvesterovi Stallonemu.


Mohlo by vás zaujímať: Mali sa stať kultovými, no skončili inak: Týchto desať vianočných filmov úplne prepadlo 


3. Nicole Kidman (Jane Smith)

Dvojica nájomných vrahov v snímke Pán a Pani Smithovci mohla vyzerať inak. Miesto Angeliny Jolie mala pôvodne Jane Smithovú stvárniť Nicole Kidman. Ktovie, možno by bol Brad Pitt stále s Jennifer Aniston.

4. John Travolta (Forrest Gump)

Predstaviť si v úlohe Forresta Gumpa niekoho iného ako Toma Hanksa je takmer nemôžné. Tvorcovia však pôvodne úlohu ponúkli Johnovi Travoltovi.

5. Tom Selleck (Indiana Jones)

Tom Selleck mal nahradiť nielen Harrisona Forda v Indiana Jonesovi, ale aj Liama Neesona v Schindlerovom zozname.


Mohlo by vás zaujímať: Láska nepozná hranice: Tieto páry však delí takmer celá generácia! 


6. Britney Spears (Allie Calhoun)

Vidieť Britney Spears v hlavnej úlohe Allie po boku Ryana Goslinga by bola zvláštna voľba. Kultová romantická dráma Zápisník jednej lásky s Rachel McAdams je určite lepšou voľbou.

7. Gwyneth Paltrow (Rose DeWitt Bukater)

Úlohu Rose si po boku Leonarda DiCapria mala v legendárnom Titanicu zahrať Gwyneth Paltrow.

8. Jack Nicholson (Michael Corleone)

Kultová mafiánska sága Krstný otec chcela pôvodne v úlohe Michaela Corleoneho vidieť Jacka Nicholsona. Úlohy sa nakoniec bravúrne zhostil Al Pacino.


Mohlo by vás zaujímať: Najznámejší duchovia z komédií i romantiky: Týchto sa veru báť nemusíte


9. Robin Williams (Hagrid)

Postavu obľúbeného veľkého Hagrida v Harrym Potterovi si obľúbilo mnoho divákov. Kto vie, aké by to bolo, keby sa tejto úlohy zhostil Robin Williams.

10. Jim Carey (Jack Sparrow)

Piráti z Karibiku by bez Johnnyho Deppa neboli tým, čím sa stali. Pôvodne si však úlohu Jacka Sprrowa mal zahrať Jim Carrey. Tvorcovia ho chceli obsadiť aj do ďalšej Deppovej úlohy – ako Nožnicovorukého Edwarda.

11. Mark Wahlberg and Joaquin Phoenix (Ennis Del Mar a Jack Twist)

Predstaviteľov homosexuálneho páru si v kontroverznej snímke Skrotená hora mali pôvodne miesto Jakea Gyllenhaala a Heatha Ledgera zahrať Joaquin Phoenix a Mark Wahlberg.


Mohlo by vás zaujímať: Zaujali viac: Týchto filmových záporákov máme radšej než hlavných hrdinov​


12. Chevy Chase (Lester Burnham)

Chevyho Chasea si každý pamätá ako Clarka Griswolda, hlavu bláznivej rodiny s komickými zážitkami. Je ťažké si ho predstaviť mesto Kevina Spaceyho v kultovej Americkej kráse.

13. Bruce Willis (Sam Wheat)

Romantický film v hlavných úlohách s Patrickom Swayzem a Demi Moore patrí do povinnej výbavy každého romantika. Mieste Swayzeho si však pôvodne mal zahrať Bruce Willis.

Zdroj: AMaj 

Foto: internet, mandatory.com, whatculture.com, SITA

Tagy: Titanic Krstný otec Kevin Spacey Angelina Jolie Gwyneth Paltrow Nicole Kidman

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov