Študent VŠMU uspel za veľkou mlákou: V New Yorku vyhral prvú cenu sci-fi filmov!

23.01.2016ZaujímavostiSlovensko zaznamenalo ďalší úspech za oceánom. Študent réžie Vysokej školy múzických umení (VŠMU) Martin Kazimír získal prvú cenu na štvrtom ročníku medzinárodného festivalu sci-fi filmov The Philip K. Dick Science Fiction Film Festival, ktorý sa konal od 14. do 17. januára v New Yorku.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Mladý tvorca uspel so snímkou "Chronos". "Je to desaťminútový študentský film o vyčerpanom podnikateľovi v podaní Richarda Stankeho, ktorý sa ocitne v hotelovej izbe, kde plynie čas naopak," informoval Martin Kazimír.

Tridsaťpäťročný tvorca zo Slovenska získal prvú cenu v kategórii krátkych filmov. Kazimírov "Chronos" uspel v konkurencii 80 filmov, ktoré na festival prihlásili súťažiaci z vyše 20 krajín sveta.


Mohlo by vás zaujímať: Obrovský úspech: Slovák mieri do Hollywoodu! 


The Philip K. Dick Science Fiction Film Festival nesie meno kultového amerického spisovateľa Philipa Kindreda Dicka. Podľa románov tohto autora nakrútili také snímky ako Minority Report, Blade Rurnner či Total Recall. Okrem kategórie krátkych filmov sa udeľovali ceny aj v ďalších desiatich kategóriách.

 

Zdroj: TASR 

Foto: camerimage.pl

Tagy: Richard Stanke Martin Kazimír VŠMU Chronos

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov