Najmilšie filmové strašidlá: Obľúbili si ich deti aj dospelí

Záber z filmu Hotel Transylvánia 2
16.02.2016ZaujímavostiZatiaľ čo množstvo filmových príšer nedovolí človeku spávať, poznáme pár príšerok, ktoré rozveselia aj tú najvyplašenejšiu dušu. Namiesto strachu prinášajú zábavu a do temných nočných môr zase tie najbláznivejšie farby. Jednoducho, monštrá z týchto snímok musí milovať každý.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Príšerky s.r.o

Veselé a bláznivé vykreslenie netvorov, ktorí v noci vychádzajú z detských skríň a spod postelí, rozhodne nechajte na géniov z Pixaru. Hoci kvôli niektorým mátohám zo snímky Príšerky s.r.o by sme bez najmenších problémov dokázali spustiť vreskot, Obrovský Sullay a drobný jednooký Mike Wazovski patria skutočne medzi tých dobrých. Bonusom navyše je samotný príbeh ako aj fakt, že Boo je azda najrealistickejším batoľaťom v animovaných snímkach. Príšerky s.r.o. jednoducho treba vidieť!


Najznámejší duchovia z komédií i romantiky: Týchto sa veru báť nemusíte


Hotel Transylvánia

Táto animovaná komédia je viac príbeh o vzťahu otca a dcéry ako o strašidelných monštrách. Práve preto je táto snímka predstavuje mladším divákom známe strašidelné postavy bez akejkoľvek hrôzy. Deti tak spoznajú hviezdne monštrá, ako je Dracula, Frankenstein, vlkodlaci či múmie. Diváci si film obľúbili natoľko, že tvorcom neostalo nič iné ako vytvoriť aj ďalšie pokračovanie a pripravuje sa aj tretie.

Predvianočná nočná mora

Ak patríte k milovníkom Halloweenu a ratolestiam chcete pripraviť napätie z podivných postavičiek, rozhodne siahnite po výtvore Tima Burtona. Nemyslíme tie filmové, pri ktorých ani dospelým nie je všetko jedno. Reč je o Predvianočnej nočnej more, ktorý ukazuje, že sa Vianoce dajú prežiť po svojom. Niektoré postavičky v snímke sú až moc Burtonovské, no v podstate sú celkom zábavné a to aj vtedy, keď im odpadne časť tela.


Strašidlám vstup zakázaný: Aha, v čom na nich vybehnú krotiteľky duchov


V tom dome straší

Nájsť strašidelný dom, to by bolo dobrodružstvo. Ale čo ak je to dom vašich susedov? Vtedy končí akákoľvek zábava. Táto animovaná snímka je o diabolskom dome, ktorý majú deti za úlohu zničiť. Teda, ak dom nezničí ich. Je to trochu desivé, no  v strašidelnom dome je stále dostatočný priestor pre zábavu a humor. Desaťročné deti budú pobavené a zároveň zdravo vystrašené.

Monštrá vs. votrelci

Aj napriek názvu predpovedajúcom strašidelné postavy, je Monštrá vs. votrelci vydarený film o dievčati, ktoré po transformácii bojuje s mimozemšťanmi. Pre menšie deti by mohli byť desivé explózie, streľba či trochu násilia, no v konečnom dôsledku budú všetky pobavené. Je to jedna z tých snímok, pri ktorej sa zasmejú nielen deti, ale aj rodičia. Tieto monštrá zrejme budú milovať všetci malí diváci.

Monster High

Ak sa vo vašej blízkosti nachádza nejaká malá slečna, tak pomenovanie Monsterky vám je určite známe. Začalo to seriálom, pokračuje filmami a končí pri peračníkoch, tričkách či sladkostiach s motívom Monster High. Tvorcovia postavičiek sa inšpirovali rôznymi hororovými či sci-fi filmami, a tak vytvorili stredoškolských študentov s menami ako Frankie Stein, Draculaura, Clawdeen Wolf či Ghoulia Yelps. Tieto príšerky strach absolútne nenaháňajú, skôr deti s napätím sledujú ich osudy a každodenné strasti a zábavu.


Podivná rodina Addamsovcov: Natáčanie sprevádzali choroby, rebélia i žaloba


Rodina Addamsovcov

Členovia rodiny Addamsovcov a ich blízki priatelia mohli urobiť čokoľvek, no strach v očiach či panické výkriky v divákoch nikdy nevyvolávali. Dokonca aj samostatná ruka Vec skôr vyčarí úsmev ako by vyľakala. V každom prípade počas strašidelnej prípravy alebo len na voľné poobedie je to vždy vhodná voľba.

Norman a duchovia

Táto komédia je super roztomilá a celkom podarená, no mladšie deti sa môžu pri jej sledovaní trochu báť. Animák je o nepochopenom chlapcovi, ktorý sa rozpráva s mŕtvymi. Snímka je teda plná duchov, mŕtvol, čarodejníc i zombie. Odporúča sa pozerať od desiatich rokov. Predsa len preklínanie čarodejníc či zombíci, ktorí obkľúčia mesto, sa nedá stráviť tak ľahko.

Zdroj:  telkac.sk mb 

Foto: Pixar, Sony Pictures, Touchstone Pictures, Dreamworks, Universal Pictures, Focus Features

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov