Keď život mení filmárom plány: Tieto snímky ovplyvnili skutočné tragédie

Spidermana zmenila tragédia
12.04.2016ZaujímavostiFilmoví tvorcovia si môžu snímku akokoľvek dokonalo naplánovať, niekedy jednoducho zakročí život. Teroristické útoky, náhle úmrtie hercov a iných známych osobností či mnohé zločiny značne ovplyvnili kinematografický priemysel. Viaceré známe filmy sa museli zmeniť kvôli skutočnej tragédii. Diváci sa však pri výsledku ani nesťažovali, veď si to nikto nevšimol.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Film Bruno prerábali hodinu pred premiérou

Filmy, s ktorými ma čo dočinenia Sacha Baron Cohen, sú vždy plné posmeškov a humoru, ktorý je nie vždy znesiteľný. V snímke Bruno stvárnil rakúskeho homosexuála a vysmial sa z každého, z koho to len šlo. Na to bolo pripravené aj štúdio, preto  v rozpočte vyčlenili 40 miliónov dolárov na prípadné žaloby. V niektorých krajinách bol film dokonca zakázaný. Prekvapivo citlivo však tvorcovia pristupovali k smrti Michaela Jacksona, ktorý zomrel v deň premiéry. Hodinu pred hollywoodskou premiérou zo snímky vystrihli žartíky na Jacksonov účet.

Keď zasiahne cenzúra: Desať filmov, ktoré si niekde nepozriete!

Odstránené dvojičky zo Spidermana aj Zoolandera

Obľúbený Spiderman sa zaradil k filmom, ktoré sa zmenili kvôli teroristickým útok z jedenásteho septembra. Scéna, kde Spiderman (Tobey Maguire) chytí medzi dvojičkami letiacu helikoptéru, bola úplne vymazaná. Režisér na znak vlastenectva pridal do snímky scénu, kde hlavný hrdina drží stožiar s americkou vlajkou. Rovnako sa zachovali aj tvorcovia snímky Zoolander a krátko po útokoch upravili z úcty k obetiam scény tak, aby sa v pozadí Svetové obchodné centrum nezobrazovalo.

Ach, naše oči: 7 najlepších scén, ktoré kvôli trápnosti ani nedopozeráte

Kvôli útokom zrušený aj film s Jackiem Chanom

Kvôli teroristickým útokom na svetové  obchodné centrum  boli zrušené viaceré filmy. Medzi inými aj snímka s Jackiem Chanom, ktorá mala niesť názov Nosebleed. Známy herec tam mal stvárniť umývača okien na spomínanom  obchodnom centre. Zaujímavosťou je, že postava Jackieho Chana mala v snímke Nosebleed chrániť dvojičky pred teroristami a zároveň im zabrániť v útoku na Sochu slobody.

Obdivuhodný čin poctou pre Heatha Ledgera

Heath Ledger zomrel 22. januára 2008, čo bola polovica natáčania fantasy filmu Imaginarium Dr. Parnassa. Iní režiséri by zrejme film odložili alebo zrušili, no Terry Gilliam urobil niečo naozaj obdivuhodné. Najal Ledgerových troch priateľov, aby zahrali jeho postavu v ešte nedokončených scénach. Colin Farrell, Jude Law a Johnny Depp tak dokončili Ledgerovu rolu ako poctu hviezde. Film mal nakoniec obrovský úspech a získal aj dve nominácie na Oscara.

Tragické úmrtia v Hollywoode: Pre týchto hercov si zubatá prišla priskoro

Zmenili názov kvôli zločinu

Komédia Susedská hliadka je o susedoch, ktorých stvárnili  Vince Vaughn, Ben Stiller, Jonah Hill a Richard Ayoade, brániacich svoje ulice pred akýmkoľvek nebezpečenstvom - aj mimozemským. Pred vyjdením filmu však došlo k skutočnej tragédii. Vedúci lokálnej hliadky, George Zimmermann, zastrelil miestneho tínedžera. Hoci film nemal nič spoločné s incidentom, tvorcovia zmenili názov, aby tak zabránili akémukoľvek spájaniu s touto udalosťou.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: Marvel, Sony Pictures, 20th Century

Tagy: Heath Ledger Johnny Depp Jackie Chan Tobey Maguire

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov