Svetové hviezdy a ich slovenské hlasy: Kto dabuje najväčšie herecké esá?

12.07.2016ZaujímavostiZahalení rúškom tajomstva dabujú známe herecké esá z Hollywoodu. Pozrite si výber tých najlepších slovenských dabérov, ktorí prepožičali svoj hlas slávnym celebritám.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Martin Kaprálik

Okrem toho, že pôsobí ako televízny a divadelný herec v bratislavskom divadle Nová scéna je aj vynikajúcim a jedným z najpopulárnejších slovenských dabérov. Okrem toho je aj synom známeho herca Dušana Kaprálika. Svoj hlas prepožičal aj takým hercom ako sú Keanu Reeves (Králi ulice), Chris Tucker (Križovatka smrti), Eddie Murphy (Doktor Dolittle), Nicolas Cage (Zlý poliš), Dwayne Johnson (Plán hry) či Will Smith (Bad Boys 2). Daboval aj postavy v seriáloch Komisár Rex , Dr. House, Odložený prípad, Prison Break či CSI: Kriminálka New York.

Lenka Košická 

Najznámejšia ženská dabérka na Slovensku, ktorej hlas možno počuť z úst Drew Barrymore (Pieseň pre nevestu), Angeliny Jolie (Zberateľ kostí, Pán a pani Smithovci),Gwyneth Paltrow (Pády a vzlety - za tento dabing získala aj slovenské ocenenie Zlatá slučka 2003 za najlepší dabing), Catherine Zeta-Jones (Neznesiteľná krutosť) či Renée Zellweger (Ja, moje druhé ja a Irena). Jej hlas sa objavuje aj v seriáloch Škaredá Betty, Monk či Kobra 11. Exmanželka Janka Kronera účinkuje aj na doskách divadla Malá scéna.

Stano Kráľ

Absolútna špička medzi dabérmi. Populárny "Stanley" požičal svoj hlas najväčším hollywoodskym hviezdam. Najznámejšou postavou, ktorá z neho spravila uznávaného dabéra bol Charlie Harper (Charlie Sheen) v seriáli Dva a pol chlapa. Jeho ďalšie významné dabingové roly boli Jack Sparrow (Johnny Depp) v sérii filmov Piráti Karibiku a Ethan Hunt (Tom Cruise) v sérii filmov Mission: Impossible, ale aj Ross Geller (David Schwimmer) v seriáli Priatelia či Ivo Di Carlo (Facundo Arana) v seriáli Divoký anjel.

Peter Rúfus

Už teraz mu patrí honor ikony slovenského dabingu. Svoj hlas požičal najmä ostrým chlapom, medzi ktorých určite patrí Bruce Willis (Piaty element, Smrť jej pristane), Michael Douglas (Wall Street: Peniaze nikdy nespia, Americký prezident), Dustin Hoffman (Všetci prezidentovi muži, Porota), Robert De Niro (Kauza CIA), Harrison Ford ( Indiana Jones, Imigranti) alebo Richard Gere (Škandál, Pretty Woman). Najviac ho však preslávilo dabovanie legendárneho Chucka Norrisa.

Dušan Szabó

Ďalší významný dabér, ktorý si zaslúži obrovské uznanie. Herci ako Patrick Swayze (Duch), Liam Neeson (96 hodín, Non Stop), Russell Crowe (Robin Hood), Antonio Banderas (Legenda o Zorrovi), Alec Baldwin (Kauza CIA), Arnold Schwarzenegger (Expendables), Johnny Deep (Piráti z Karibiku: Prekliatie čiernej perly) či Gary Oldman dostali hlas práve od neho. Jeho hlas zaznel aj v seriáloch Herkules, CSI: Las Vegas, O.C. California, Life: Najbohatší policajt či Volajú ma Earl. Ako herec sa predstavil napríklad v seriáli Búrlivé víno.

Zdroj:  SITA mz 

Foto: SITA

Tagy: Lenka Košická Martin Kaprálik Stano Kráľ Dušan Szabó Peter Rufús

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov