Netradičné mená pre deti: Vybrali ich aj známe Slovenky, na Hollywood však nemajú

29.07.2016ZaujímavostiNájsť vhodné meno pre dieťa je niekedy naozaj ťažká vec. Svoje by o tom vedeli hovoriť aj niektoré filmové či seriálové celebrity. V porovnaní s divnými menami v Hollywoode je však slovenský šoubiznis iba slabý odvar.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viki Ráková a syn Bendegúz

Herečku Viki Rákovú preslávilo najmä účinkovanie v Paneláku a postava Ildikó zo seriálu Susedia. V januári minulého roku sa konečne dočkala vytúženého dieťatka. Syn však dostal naozaj zvláštne meno - Bendegúz. Netradičné je najmä na Slovensku, ale v Maďarsku sa s ním aspoň občas stretnete.

Diana Mórová a syn Quido

Ďalšia úspešná herečka, známa najmä z pôsobenia v populárnom Paneláku. Svojmu expriateľovi a taktiež dobre známemu zabávačovi Jurajovi Mokrému priviedla na svet syna. Výber mena znie dosť netypicky - Quido. Pôvod tohto mena je zrejme v starogermánskom mene Wido (voľný preklad znie "lesný muž").

Nela Pocisková a syn Hektor

Najnovším prírastkom do rodiny netradičných mien je herečka Nela Pocisková. Hviezda Búrlivého vína so svojím snúbencom Filipom Tůmom vybrali pre syna v našich končinách pomerne málo používané meno - Hektor. Antického hrdinu tak nájdeme aj na Slovensku.

Gwyneth Paltrow a dcéra Apple

A teraz prichádza na rad Hollywood. Tu sa v netradičných menách herci doslova predbiehajú. Živým dôkazom je aj Gwyneth Paltrow. Jej dcéra už pár rokov nosí meno Apple, čiže vo voľnom preklade "Jablko".

Jason Lee a syn Pilot Inspektor

Názorným príkladom je aj herec Jason Lee, známy predovšetkým zo seriálu Volajú ma Earl. Jeho syn dostal úplne bláznivé meno. To mu sa snáď ani nechce veriť, že svoje dieťa pomenoval Pilot Inspektor. Za všetko môže názov piesne od istej skupiny, ktorú otec evidentne obľubuje.

Alec Baldwin a dcéra Ireland

V žiadnom prípade nie je snom dievčaťa dostať meno podľa štátu. Herecký pár Alec Baldwin a Kim Basinger svojej dcére toto "potešenie" dopriali. Ich teraz už 20-ročná dcéra od detstva nosí meno Ireland, čiže "Írsko".

Geri Halliwell a dcéra Bluebell

Speváčka, herečka a televízna hviezda Geri Halliwell vybrala so svojím partnerom Chrisom Hornerom pre dcéru taktiež prazvláštne meno. Pretože pomenovať dieťa Bluebell, čo vo voľnom preklade znamená "Zvonček", asi nie je úplne v poriadku.

Zdroj: mz 

Foto: SITA

Tagy: Alec Baldwin Gwyneth Paltrow Diana Mórová Nela Pocisková Viki Ráková Jason Lee Geri Halliwell

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov