Život na samotke, zlomeniny, smrť: Pre Oscara riskovali svoje zdravie aj život

26.07.2016ZaujímavostiHoci to tak môže vyzerať, ani herectvo nie je najľahšie povolanie. Tie najväčšie, najuznávanejšie a najslávnejšie hviezdy na ceste za svojím úspechom museli riskovať to najcennejšie – svoje zdravie. Vyhrať sošku Oscara a zaradiť sa tak k tým najžiarivejším hviezdam si totiž vyžaduje o niečo tvrdšiu prácu, väčšiu obetavosť a ochotu riskovať svoj život pre umenie. Niekedy aj doslova.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Leonardo DiCaprio spal vo vypitvanom zvieracom tele

Leo (41) je jeden z najdlhšie čakajúcich hercov, ktorého si ale uznanie a najvyššie ocenenie v podobe zlatej sošku Oscara konečne našlo začiatkom tohto roka. Získal ju za stvárnenie lovca Hugha Glassa vo filme The Revenant (2015). Počas nakrúcania však siahol doslova na dno svojich hereckých aj ľudských možností. Neustále sa totiž natáčalo v ukrutných mrazoch a v nehostinných podmienkach. „Môžem vymenovať asi 30 alebo 40 obrazov, ktoré patrili k najťažším veciam, ktoré som kedy musel urobiť,“ povedal DiCaprio. Herec musel niekoľkokrát vliezť do ľadovej rieky, spať v skutočnom tele vypitvaného uhynutého koňa, jesť surovú bizóniu pečeň a znášať permanentné podchladenie.


Mohlo by vás zaujímať: 10 top postáv Leonarda DiCapria: V ktorej úlohej sa vám páčil najviac?


Brie Larson žila istý čas v izolácii

Brie Larson (26) je americká herečka, ktorá získala Oscara v kategórii Najlepšia herečka za postavu slobodnej matky vo filme Room (2015). Aby sa čo najlepšie pripravila na úlohu matky, ktorá žije uväznená so svojím päťročným synom v malej miestnosti a bez akéhokoľvek iného kontaktu s ľuďmi, musela herečka navštíviť aj odborníka na traumy. Stav človeka, ktorý je izolovaný od akéhokoľvek kontaktu so svetom sa snažila pochopiť štúdiom podobných prípadov. Istý čas dokonca žila úplne mimo spoločnosti, dokonca sa vyhýbala aj pohľadu na ľudí, pretože už to sa považuje za formu komunikácie. Priznala, že posledné dni nemohla prestať plakať a zážitok opísala ako istú formu smrti. „Je to emocionálne vyčerpávajúce. Vyžadovalo si to viac energie ako bežne strávený deň,“ priznala. Na to, aby toto umelé vypätie prežila, potrebovala podporu rodiny a priateľov, ktorí jej boli neustále nablízku a v prípade potreby boli schopní zakročiť.


Mohlo by vás zaujímať: Pikošky tohtoročných oscarových nominácií: Kto ich má najviac a kto vytvoril rekordy?


Matthew McConaughey takmer prišiel o zrak

46 ročný herec si počas svojej bohatej hereckej kariéry prešiel rôznymi úlohami. Rola Rona Woodruffa, pacienta trpiaceho ochorením AIDS vo filme Dallas Buyers Club (2013) však bola doposiaľ zrejme jeho maximom. Príprava na túto úlohu si vyžadovala extrémnu premenu postavy, herec v tom období schudol viac ako 22 kilogramov. Fyzická záťaž, ktorú si premena vyžadovala, sa však skončila s takmer fatálnymi následkami. „Akonáhle som sa dostal na váhu 55 kilogramov, začal som strácať zrak,“ poznamenal v jednom z rozhovorov. Ani rok po skončení nakrúcania filmu McConaugheyho zrak nebol v rovnakej kondícii ako predtým, no po čase sa mu aj s pomocou lekárov podarilo zdravotné problémy úspešne zažehnať.


Mohlo by vás zaujímať: Najväčšie zmeny postáv kvôli filmom: Toto hviezdam nezávidíme


Daniel Day-Lewis si na vozíku zlomil rebrá

Hviezdny Brit Daniel Day-Lewis (59) je skutočne skvelým hercom, čo priznal aj jeho kolega Joseph Gordon-Levitt, s ktorým si zahrali vo filme Lincoln (2012). „Nikdy som nič podobné nevidel. Úplne som uveril tomu, že sa rozprávam so skutočným Abrahamom Lincolnom,“ povedal. Day-Lewis totiž ani počas prestávok medzi nakrúcaním neprestával svojou postavou doslova žiť. „Nie že by sme sa medzi nakrúcaním nemohli rozprávať, ale o Lakers by sme sa určite nezhovárali,“ vysvetlil Gordon-Levitt. V roku 1989 pri nakrúcaní filmu My Left Foot, kde herec stvárnil Christy Browna, írskeho básnika trpiaceho detskou mozgovou obrnou, Daniel Day-Lewis odmietol opustiť svoj vozík. Do svojej úlohy sa vžil tak silno, že si v sediacej polohe doslova zlomil dve rebrá. Podľa jeho vlastných slov to bol ale jediný spôsob, ako svoju postavu pochopiť a tak aj dôveryhodne stvárniť. Aj vďaka svojmu prístupu môže doma na poličke obdivovať hneď troch Oscarov.


Mohlo by vás zaujímať: Písali dejiny: Najlepšie filmy podľa historických osobností


Život Hilary Swank ohrozila vážna infekcia

Ako lepšie sa pripravíte na úlohu profesionálnej boxerky, než začal naplno box trénovať? Hilary Swank kvôli úlohe Maggie Fitzgerald vo filme Million Dollar Baby (2004) navštevovala športové centrum Gleason’s Gym, ktoré patrilo legendárnemu boxerovi Muhammadovi Alimu. Jej tréning bol fyzicky náročný a nebezpečný sa stal vo chvíli, keď sa jej na nohe vytvoril obrovský pľuzgier. Do rany sa jej totiž dostala infekcia a tá rýchlo začala šíriť po celom tele. „Tak som šla k lekárovi, ktorý sa na mňa pozrel a povedal, že je to naozaj vážne. Vraj ak by som prišla o dve hodiny neskôr, mohla by som pobudnúť v nemocnici aj tri týždne. A ak by sa infekcia dostala až k srdcu, bolo by po mne,“ opísala trápenie herečka. Režisérom filmu bol ďalší uznávaný herec, Clint Eastwood, ktorý na margo zdravotných problémov herečky poznamenal, že je to len ďalší krok na ceste k tomu, aby sa stala veľkou hereckou osobnosťou. 


Mohlo by vás zaujímať: Slávna herečka zrušila zásnuby: Namiesto svadby rozchod?!


Heath Ledger trpel psychickými poruchami

Osudnou sa mu stala postava psychopatického záporáka Jokera vo filme The Dark Knight (2008). Austrálsky herec sa pomoci nedočkal a v 22. januára 2008, šesť mesiacov pred premiérou filmu, ho našli mŕtveho v newyorskom apartmáne. Úloha psychopata Jokera sa mu natoľko dostala pod kožu, že sa čas od času zamkýnal vo svojej hotelovej izbe, kde si viedol denník a skúšal rôzne hlasy. „Nakoniec som sa úplne dostal do kože skutočného psychopata, niekoho bez akejkoľvek empatie, či svedomia,“ povedal sám Ledger na margo svojej prípravy. Niektorí členovia štábu sa dokonca obávali o hercovo zdravie a dnes už vieme, že oprávnene. Herca totiž o nejaký čas neskôr našli mŕtveho ležať v jeho newyorskom byte a posledný odkaz z jeho diára dnes doslova mrazí. Stálo v ňom totiž napísané „Bye, bye.“ Heath Ledger nakoniec posmrtne získal za svoju postavu Oscara v kategórií Najlepší herec vo vedľajšej úlohe.

Zdroj:  lu hollywood.com 

Foto: internet

Tagy: Daniel Day-Lewis Leonardo DiCaprio Matthew McConaughey Heath Ledger Hilary Swank Brie Larson

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov