Obrovskí, večne nahnevaní, ale zároveň roztomilí: Takí sú TOP filmoví obri

Shrek
24.08.2016ZaujímavostiSú obrovskí, plní sily, niektorí trošku hlúpi, iní zase celkom prefíkaní. Hoci mnohí vyzerajú hrozivo a skutočne dokážu ublížiť, väčšina z nich v sebe ukrýva roztomilého chlapíka. Dobré fantasy či animované rozprávky jednoducho nemôžu byť bez obrov, ktorí v mnohých prípadoch zohrávajú dôležitú úlohu. A Kamoš obor rozhodne nie je jediným svojho druhu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Grawp

Akoby to bolo, keby v čarodejníckom svete Harryho Pottera nebol žiadny obor. Tým najzapamätateľnejším je rozhodne Hagridov polovičný brat Grawp, s ktorým má spoločnú matku. Hagrid si ho priviedol do Rokfortu po tom, čo ho Dumbledore požiadal, aby sa vydal za obrami po pomoc. Keďže Grawpa ostatní obri týrali, Hagrid ho schoval v Zakázanom lese, kde sa ho usiloval naučiť rozprávať anglicky a slušne sa správať. Počas vlády Umbridgeovej sa oňho starali Harry, Ron a Hermiona. Hoci vyzeral divo a hrozivo, nakoniec trojici mladých čarodejníkov výrazne pomohol. A kto by ho vtedy nemal rád?

Nielen čarodejníci z Rokfortu: Kde všade zahviezdili herci z Harryho Pottera?

Hagrid

Niektorí radia k obrom aj rokfortského lesníka Hagrida, ten je však len polovičným obrom. Avšak v sérii filmov o Harry Potterovi hral veľkú úlohu, to potvrdia všetci fanúšikovia. Starostlivý, milý a občas trošku detinský a zmätený Hagrid je presne ten typ obra, resp. polobra, ktorého jednoducho musíte zbožňovať.

Shrek

Obávaný, no v konečnom dôsledku mierumilovný, zelený tvor z bažiny si získal srdcia detských divákov, ba dokonca aj tých skôr narodených. V origináli mu hlas prepožičal Mike Myers a v slovenskom dabingu Rastislav Sokol. Shrek úplne nezodpovedá pomenovaniu obor, on je totiž zlobor. Zelený a ufrflaný rozprávkový tvor milujúci svoje územie, ktorý na každého reve. Srdcia fanúšikov zasiahol v roku 2001 spoločne so svojimi nerozlučnými priateľmi – oslíkom a neskôr aj kocúrom. Odvtedy ho jednoducho všetci zbožňujú. Nie je to predsa tak, že ho môžete pozerať kedykoľvek?

Zmeškal vojnu a napchával sa párkami: Spoznajte Disneyho tajomstvá!

Obor Willie

Obor Willie z obľúbenej Disneyho rozprávky sa na rozdiel od iných nadrozmerných postavičiek nemohol ukázať v dobrom svetle. Veď ho okradol a oslepil malý chlapec z iného sveta. To si jednoducho zaslúžilo odvetu, čo mu vyslúžil zlú povesť. Nuž, v rozprávkach jednoducho musí byť aj záporák.

Krásne, vznešené... a smrteľne nebezpečné: TOP televízne draky

Železný obor

Animák z roku 1999 predstavil obra, ktorý má s ľuďmi ešte menej spoločného ako tí ostatní. Je totiž z inej planéty a navyše zo železa. Po prílete na Zem mu pomáha deväťročný Hogarth, ktorý to vôbec nemá ľahké. Veď sa na neho a jeho železného kamaráta prilepil vládny agent, ktorý chce votrelca za každú cenu zničiť.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: Warner Bros, Disney Pictures, Dreamworks

Tagy: Harry Potter Shrek Hagrid Grawp Železný obor Willie

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov