Odhaľte zákutia filmovej tvorby: Tieto snímky ukážu viac, ako čakáte!

Hugo Weaving
01.11.2016ZaujímavostiZákutia filmovej tvorby, bohužiaľ, zostávajú pred širokou verejnosťou, ale aj skalnými fanúšikmi ukryté v hlbinách kinematografického priemyslu. Ako funguje filmový svet a čo prežívajú veľké hviezdy pri neúspechoch? Našťastie odpovede na tieto otázky, ale aj mnohé iné, sa ukrývajú priamo v niektorých snímkach. Ak vás zaujíma tajuplné zákulisie, tieto filmy by ste určite mali vidieť.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Ed Wood

Jedna z najbizarnejších postavičiek Hollywoodu všetkých čias režisér a scenárista Edward D. Wood vytváral mnohé béčkové filmy a na jeho počesť vytvoril v roku 1994 famózny Tim Burton snímku Ed Wood. Film ukazuje aj to, ako Wood získaval na svoje filmy financie a to aj napriek tomu, že niekedy netušil, čo má robiť, keď šla kamera. V úlohe slávneho najhoršieho režiséra sa predstavil Johnny Depp a svoju rolu zvládol na jednotku!

Manželka Johnnyho Deppa alimenty už nechce: Odvádzajú pozornosť od domáceho násilia!

Umelec (The Artist)

Snímka s piatimi zlatými soškami Oscara si vyslúžila nielen obdiv kritikov, ale aj divákov. A nie nadarmo. Film v čierno-bielom šate ukazuje hviezdu nemých snímok Georgea Valentina. Jeho súkromný aj pracovný život ale predovšetkým to, ako sa zmenil jeho život po príchode hovoreného filmu. To ho neskôr privedie k dileme či sa dať na dráhu zvukových filmov, alebo bude riskovať prechod do zabudnutia.

Hugo a jeho veľký objav

Fanúšikovia histórie kinematografie by si určite mali pozrieť aj túto snímku. Je totiž poctou prvému režisérovi hraných filmov - Georgovi Meliésovi. Samotný režisér snímky Hugo a jeho veľký objav je obrovským nadšencom pre históriu filmového umenia. Vďaka tomu sa ako divák dokážete vcítiť do pocitov tých, ktorí prvýkrát videli očarujúce pohyblivé otázky. A pritom je to príbeh o malom chlapcovi.

Burtonova novinka bude fantastickým zážitkom: Pozrite si exkluzívne nový trailer!

Sunset Boulevard

Čierno-biely film z päťdesiatych rokov odhaľuje túžbu bývalej hviezdy nemého filmu po obrovskom comebacku. Norma Desmond si práve na tento účel najme neúspešného scenáristu Gillisa. Za až desivo presný portrét filmového zákulisia získal získala snímka Sunset Boulevard jedenásť nominácii na Oscara, z ktorých tri zlaté sošky aj dostala. 

Hráč (The Player)

Majstrovské dielo z roku 1992 od Roberta Altmana je brilantnou satirou na Hollywood, ktorá ukazuje tragický stav filmovej branže na čele s nenásytnými producentmi, ktorí chcú za každú cenu viac. Rolu hlavnej postavy, mladého vedúceho pracovníka filmového štúdia Griffina Milla, si strihol Tim Robbins. Režisérovi sa do filmu podarilo nalákať viac než šesťdesiat vrcholových celebrít, väčšina z nich sa tam objavila bez nároku na honorár.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: www.filmweb.pl

Tagy: Ed Wood

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov