Milovaní zloduchovia: Kradnú, vraždia, ničia svet a aj tak im fandíme!

Loki
22.11.2016ZaujímavostiBažia po sláve, moci, peniazoch a keby mali možnosť, iste by neváhali vyvraždiť takmer celú populáciu, len aby dosiahli to, po čom túžia. V boji stoja vždy oproti kladným hrdinom, no vďaka nim nie vždy chceme, aby zvíťazilo dobro. Niekedy si nevieme pomôcť, niektorých filmových zloduchov skrátka zbožňujeme.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Severus Snape

Azda najviac nepochopeným zloduchom filmovej (aj knižnej) histórie je Severus Snape. Rokfortský profesor síce mal tendenciu sedieť na študentoch z Chrabromilu, no nebolo to len kvôli Harrymu a jeho bande. Snape bol roky terorizovaný spolužiakmi, medzi inými aj Harryho otcom, a to ho viedlo k osamelosti. Odhliadnuc od jeho temného zovňajšku, vnútri sa skrývala osobnosť ochotná obetovať sa pre dieťa ženy, ktorú miloval. Ktovie, ako by to pokračovalo, keby si ho Voldemort nepodal.

Ruský šarlatán, terorista i zloduch: Alan Rickman nebol len čarodejníkom

Loki

Keď Marvel v roku 2011 predviedol Thora, bolo jasné, že každý bude unesený z jeho vypracovaných svalov a svetlej hrivy. Ozajstným prekvapením však bola popularita, ktorú získal mladší zlý brat Loki. Boh ľsti a zlomyseľnosti si ukradol pre seba obrovský priestor. Na rozdiel od iných darebákov je Loki skôr chybný hrdina. Jeho žalostné pokusy o získanie moci sú niekedy tak roztomilé, že sa pristihneme pri tom, ako mu fandíme. Hoci by to rozhodne znamenalo utrpenie a smrť miliónov ľudí.

Joker

Vo všetkých filmoch je len veľmi málo tak presvedčivých zloduchov ako práve Joker v podaní Heatha Ledgera. Postavu Jokera stvárnilo viacero známych hercov, pričom každý z nich mu dal čosi zo seba. Joker je ako postavička veľmi zaujímavý. Má naozaj neobvyklú sadu princípov, ktoré ho poháňajú a jeho cieľom je ukázať, že každý je úplatný a ktokoľvek sa môže stať zlom. Zatiaľ čo všetci ostatní zloduchovia túžia po moci, peniazoch či sláve, Jokera to nezaujíma. Chce len sledovať, ako svet horí. To z neho robí beztvaré zlo, z ktorého ide strach, no nemôžeme si pomôcť, obdivujeme ho.

Jedna postava, veľa hercov: Kto bol najlepší Batman, Superman či Agent 007?

Darth Vader

Jeden z ikonických zloduchov všetkých čias, Darth Vader z Hviezdnych vojen, je predstaviteľom strany zla. Avšak ako mnohí filmoví zloduchovia je aj Darth obľúbenou postavou predovšetkým kvôli jeho príbehu a nekonečnej obeti za milovanú osobu. Veď prešiel na stranu zla, pretože chcel zachrániť svoju umierajúcu ženu. Takže ho aj napriek jeho vražedným tendenciám a chuti ničiť planéty zbožňujeme.

Princezná Leia o 40 rokov utajovanej aférke: Aký bol Harrison Ford milenec?

Pán Burns (Simpsonovci)

Multimilionár zo Springfieldu a zároveň hlava jadrovej elektrárne C. Montgomery Burns už viackrát dokázal, že fyzicky nie je schopný konať dobré skutky. Nie je to však chlap, ktorého by sme pre jeho chamtivosť mali nenávidieť. Práve naopak, mali by sme ho oceniť za to, že práve vďaka nemu sme mali niektoré z najlepších epizód Simpsonovcov.

Hannibal Lecter (Mlčanie jahniat)

Keď príde na filmových zloduchov, Hannibal Lecter má plnú výbavu – mozog aj šialenstvo. A famózny výkon Anthonyho Hopkinsa to len podčiarkol. Je naozaj inteligentný, no rád si pochutnáva na ľuďoch. Aj napriek tomu ho však máme celkom radi, veď pomáha polapiť nebezpečného zločinca. No a keďže vo filme vystupuje mnoho negatívnych postáv, obľúbiť si ho nie je až také náročné.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: Marvel, Warner Bros.,

Tagy: Loki Simpsonovci Severus Snape Joker

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov