Kedysi sme s nimi prežívali ich osudy: Tieto seriály ovládli 90. roky!

26.01.2017ZaujímavostiKedysi patrila večerná polhodinka rodinným seriálom. Po televíznych správach zasadli rodiny pred televíziu a spoločne pozerali programy, ktoré dnes patria k legendárnym. Spomínate si na tie najznámejšie a najobľúbenejšie z nich?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Plný dom (1987 - 1995)

Seriál, ktorý ponúkol pre každého niečo. Pre dámy pohľad na fešáka Johna Stamosa, srdcia mamičiek rozcítil milujúci otecko a deti sa mohli smelo inšpirovať malými huncútstvami. Plný dom rozpráva príbeh Dannyho Tannera, ktorý po smrti manželky ostal na svoje tri deti úplne sám. Našťastie sa objaví jeho švagor s priateľkou a ešte kamarát. Zaujímavosťou je, že najmenšie z detí, dcéru Michelle, si na striedačku zahrali jedny z najznámejších dvojičiek Hollywoodu Mary-Kate a Ashley Olsenové.

Alf (1986 - 1990)

Kto by si nepamätal Alfa, svojrázneho mimozemšťana z Melmaku. Jedného dňa pristál na Zemi a nabúral do garáže rodiny Tannerovcov. Pomaly si naňho zvykali a stal sa súčasťou ich rodiny. Mal deväť žalúdkov a obľuboval mačky. Keďže aj Tannerovci mali mačku, museli si dávať pozor. Alf im spestril život, ale povyvádzal aj mnoho vecí, z ktorých vznikli vtipné situácie. U nás mu svoj hlas prepožičal nezabudnuteľný Stano Dančiak


Mohlo by vás zaujímať: 5 kultových seriálov pre mladých z deväťdesiatych rokov


Krok za krokom (1991 - 1997)

Nezabudnuteľný príbeh dvoch rodín, ktoré sa nečakane spojili. Frank a Carol sa stretli na dovolenke. Obaja mali tri deti z predchádzajúcich manželstiev. Po návrate z dovolenky im oznámili, že sa vzali a plánujú spoločne bývať. Najprv z toho neboli nadšení a robili si samé naschvály, no postupne tvorili obrovskú a milujúcu rodinu - Frank a Carol a ich neskôr sedem detí.

Show Billa Cosbyho (1984 - 1992)

Jeden z prvých sitcomov, ktorý uchvátil nielen Ameriku, ale aj Slovensko. Afro-americká rodina lekára Cliffa Huxtablea spolu s manželkou a ich piatimi deťmi sa museli vysporiadať nielen s manželskými problémami, ale aj s problémami ich detí. Dostávali sa do naozaj vtipných situácií. Po rokoch sa v spojitosti so sexuálnym škandálom okolo Billa Cosbyho pozeralo nielen na jeho osobu, ale aj na jeho tvorbu v zlom svetle. Show Billa Cosbyho však naďalej ostávala celosvetovo obľúbená.

Pestúnka Fran (1993 - 1996)

Svojrázna Fran Fine jedného dňa náhodne zavítala na konkurz na miesto opatrovateľky do domu bohatého vdovca Maxwella Sheffielda. Rýchlo si svojím netradičným spôsobom života získala srdcia nielen pána Sheffielda, ale aj jeho detí a sluhu Nilesa. Seriál vytvorila a produkovala Fran Drescher, ktorá si zahrala hlavnú úloh opatrovateľky, spolu so svojím manželom Peterom Marcom Jacobsonom.


Mohlo by vás zaujímať: Máte radi históriu? Tieto seriály by ste rozhodne nemali minúť!


Roseanne (1988 - 1997)

Mať divokú matku a netradičného otecka je snom každého dieťaťa. Nie vždy to však musí byť výhoda. Roseanne je žena v domácnosti a spoločne so svojím manželom Danom vychováva tri deti. Nie vždy je to však ľahké. Musí sa starať o dom, chod domácnosti, svoje deti, manžela a občas aj o svoju sestru. V hlavnej úlohe sa predstavili Roseanne Barr a John Goodman. Jednu z dcér si zahrala Sara Gilbert, ktorá si neskôr zahrala aj v seriáli Teória veľkého tresku. 

Majster Tim (1991 - 1999)

Snaživý majster Tim má svoju reláciu, v ktorej dáva rady v majstrovaní mnohým divákom. Doma ho čaká milujúca manželka a traja synovia. Zatiaľ čo Tim je poriadne strelený otec a naozaj vášnivý majster (nielen v telke, ale aj doma), jeho traja synovia si neustále robia prieky. Tim Allen v hlavnej úlohe prezradil aj inšpiráciu pre svoj seriál. Vraj raz na javisku začal rozprávať o svojej garáži, nástrojoch a všetkých veciach v nej. Keď videl, že to zabralo, rozhodol sa o tom spraviť svoju vlastnú televíznu show.

Sabrina, mladá čarodejnica (1996 - 2003)

Osudy mladej čarodejnice, ktorá svoje tajomstvo zistí až v šestnástich rokoch, spríjemňovali detstvo mnohých mladých ľudí. Možno sa aj oni po tajomky snažili čarovať alebo čakali na osudový oznam. Sabrina Spellmanová v podaní Melissy Joan Heart zmenili svet mnohých deťom a vniesla do ich životov o trochu netradičnejší pohľad na svet.


Mohlo by vás zaujímať: Skvelí herci v tieni Hollywoodu: Kto sa skrýva za hlasom vašich obľúbencov?


V siedmom nebi (1996 - 2007)

Rodina reverenda Erica Camdena sa stala mnohým príkladom. Spolu s manželkou vychovávali svojich päť detí svedomite podľa istých pravidiel. Nikto nie je bezchybný a aj v tejto rodine sa preto nielen deťom, ale aj rodičom občas pošmykla noha. Každú situáciu zvládali s humorom, no nevyhli sa ani slzám. Na konci ich čakalo morálne poučenie, ktoré malo byť možno príkladom aj pre divákov seriálu.

Ženatý so záväzkami (1987 - 1997)

Seriál s naozaj netradičnými postavami a rodinnými vzťahmi. Al Bunda bol kedysi na strednej vychádzajúcou futbalovou hviezdou. No postupne ho ľudia poznali ako Dr. Topánku, pretože predával topánky. K jeho ofučanosti mu nepridávala ani jeho svojrázna manželka Peggy, jeho neposedný syn a ani jeho hlúpučká, ale pekná dcéra. Z tejto rodinnej kombinácie vznikol svojrázny humor, ktorým si seriál a jeho postavy získali milióny divákov po celom svete.

Zdroj: AMaj 

Foto: internet

Tagy: Ženatý so záväzkami Alf Plný dom Krok za krokom Show Billa Cosbyho Sabrina mladá čarodejnica Majster Tim

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov