Obrovská hanba a fiasko na festivale v Cannes: Slovenskí filmári skončili v cele!

György Kristóf
30.05.2017ZaujímavostiNegatívna reklama pre celé Slovensko. Na prestížnom Medzinárodnom filmovom festivale v Cannes sa slovenský režisér György Kristóf (35) najskôr predviedol so snímkou Out, neskôr skončil v cele.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Čo sa vlastne stalo? Po premietaní spomínaného filmu sa oslava skvelého úspechu totálne zvrhla. "Po výbornej premiére som zistil, že zo mňa konečne opadlo to napätie a môžem slobodne tancovať. Ochranke sa to však príliš nepozdávalo," cituje Györgyho Kristófa webová stránka ujszo.com. Režiséra sa kvôli neprimeranému správaniu snažili okamžite vyviesť, zvukár Ján Richter a producent Marek Urban ho však začali brániť. V celom prípade zohrával významnú úlohu aj alkohol.

Nepríjemné nedorozumenie vyvrcholilo potýčkou s mužmi zákona a zlomenou rukou Richtera, ktorého museli v ten istý večer dokonca operovať. Nakoniec skončil Kristóf spolu s Urbanom nakrátko v cele predbežného zadržania. Kristóf si myslí, že za prísnou reakciou policajtov stojí najmä nešťastie v Manchestri, pretože celý incident sa odohral v rovnaký večer. Slovenský film sa na festivale v Cannes premietal prvýkrát, preto je o to smutnejšie, ako celá premiéra dopadla.

Zdroj: telkáč 

Foto: Profimedia

Tagy: György Kristóf Ján Richter Marek Urban

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov