Bohatí a slávni aj bez školy: Vzdelanie obetovali kvôli herectvu!

08.08.2017ZaujímavostiSú bohatí, majú skvelú kariéru a sú svetoznámi. Aké je ich tajomstvo? Jednoduché. Kvôli svojim snom neváhali nechať školu a vydať sa za tým, čo ich v živote skutočne baví. Rozhodli sa venovať herectvu na plný úväzok. Vyzerá to tak, že to stálo za to.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Johnny Depp

Síce Deppa poznáme z mnohých filmov Tima Burtona, poznáme ho aj ako kapitána Sparrowa, nechcel byť stále len hercom. Stredná škola ho brzdila v inom sne. Vo svojich 15-ich rokoch školu nechal, ale chcel sa stať rockerom. Ako sa zdá, tento sen mu tak úplne nevyšiel, no Hollywood dostal do vienka svojského herca. Muzike sa však neprestal venovať. Sem-tam vyskočí na pódium a zahrá si s Marilynom Mansonom či Oasis a s Alicom Cooperom dokonca sformoval aj kapelu.

Nicolas Cage

Niet sa čo čudovať, že sa Nicolas Cage vydal hereckými chodníčkami. Pochádza zo známej umeleckej rodiny Coppolovcov, svoje priezvisko si však napriek tomu zmenil. Nikto sa preto nedivil, keď v 16-ich nechal školu a rozhodol sa byť hercom. Príležitosti na seba nenechali dlho čakať a hneď o rok na to sa objavil v úspešnom televíznom filme Best Of Times (1981). Zvyšok kariéry je všetkým veľmi dobre známy.

Cameron Diaz

Počas hereckej kariéry mala k škole najbližšie vo filme Mrcha učiteľka (2011). Cameron Diaz navštevovala Polytechnickú strednú školu v Long Beach. Škola však nebola pre herečku tým pravým miestom, v šestnástich prijala modelingový kontrakt Elite Model Management a školu opustila. Na základe odporúčaní svojho agenta sa zúčastnila na kastingu do filmu Maska (1994). Bez akýchkoľvek hereckých skúseností ju do roly obsadili a herečka potom začala chodiť na kurzy herectva. V dvadsaťjednotke to pre Cameron Diaz znamenalo raketový štart do hereckého sveta.


Mohlo by vás zaujímať: Veľké mená pod maskami: Týchto hercov ste nemali šancu spoznať!


Charlize Theron

Charlize Theron vyrastala v Afrike a už v 11 rokoch cítila, že na školu nepatrí, napriek tomu začala v 13-ich študovať internátnu školu umenia v Johannesburgu. V 16-ich však podpísala modelingový kontrakt a spolu s matkou sa presťahovala do Talianska. Po roku sa presťahovali do New Yorku a Charlize začala navštevovať baletnú školu, kým jej zranenie kolena neprekazilo kariéru. Potom odišla do Los Angeles, kde začala budovať kariéru herečky.

Brad Pitt

Brad Pitt to dotiahol až na vysokú školu. Aj keď jeho zameranie nemalo s herectvom nič spoločné. Na univerzite v Missouri študoval žurnalistiku so zameraním na reklamu. Pár dní pred ukončením sa rozhodol školu nechať. Nebol pripravený usadiť sa a miloval filmy. Znamenali pre neho prechod do inej reality. Dnes môžeme byť radi, že Pitt sa rozhodol pre herectvo. Hollywood by prišiel o skvelého herca a o mnoho kvalitných snímok.

Charlie Sheen

Charlie Sheen bol problémovým už ako dieťa a tieto výstrednosti ho neopustili ani v dospelosti. Navštevoval strednú školu v Santa Monice. V tomto prípade je navštevoval zrejme silným slovom. V škole strávil tretinu času z celkového počtu hodín, a tak ho nakoniec vylúčili. Už na strednej však prejavil záujem o herectvo, spolu s bratom Emiliom a so svojimi priateľmi Robertom Loweom a Seanom Pennom vyrábal amatérske filmy ešte pod svojím rodným menom. Keďže ho vyhodili len pár týždňov pred maturitou, rozhodol sa naplno venovať hereckej kariére a dal si umelecké meno, pod akým ho poznáme dnes. 

Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr. začal hrať už ako päťročný. Jeho otec je známym režisérom a producentom, preto niet divu, že ho obsadil v tak skorom veku. Napriek tomu chcel, aby sa synovi dostalo vzdelania. Robert Downey Jr. má však za sebou takisto ťažké detstvo. Keď sa jeho rodičia rozvádzali, odišiel zo strednej školy v Santa Monice a odsťahoval sa do New Yorku, aby sa naplno venoval herectvu.


Mohlo by vás zaujímať: Boli jedineční, kontroverzní a nezabudnuteľní: Hudobné legendy zmenili svet!


Christina Applegate

Ak je vaša matka herečka a otec hudobný producent, je ťažké vyhnúť sa svetlám reflektorov. Presne to platilo aj pre mladučkú Christinu Applegate. Nemala ani 15 rokov, keď sa rozhodla byť herečkou a speváčkou. Nechala preto strednú školu Excelsior v Hollywoode a rozhodla sa ísť za svojím snom. Hneď prvou úlohou bol postava mladej promiskuitnej dcéry v úspešnom americkom sitcome Ženatý so záväzkami.

John Travolta

Rodák z New Jersey sa rozhodol odísť zo školy, keď viac nezvládal svoju "dennú prácu" ako študent a tú druhú ako herec. Odsťahoval sa do New Yorku a pôvodne sa začal živiť spevom v rôznych menších projektoch. Podľa jeho slov bol len priemerným študentom a jeho priatelia nechápali jeho lásku k herectvu a spievaniu. Spravil dobre, že sa tak v 17-ich rozhodol. Dnes by sme zrejme nezažili Pomádu a Horúčku sobotňajšej noci s takým skvelým tanečníkom a spevákom, akým je Travolta.

Kristen Stewart

Tu sa zrejme stretávame s rekordmankou. Kristen Stewart nechala školu už ako 13-ročná. Dôvod sa od tých ostatných líšil. Kristen totiž sklamali učitelia. Nie jeden, ani nikto špecifický, ale všetci dokopy. Rozhodla sa preto, že to ďalej nemá zmysel. Stewart mala seriózne akademické ambície, preto sa rozhodla pre vzdelávanie v domácom prostredí so súkromnými učiteľmi. Je pravdou, že isý podiel na tom malo aj herectvo. Kristen totiž hrávala už od ôsmich rokov. Všimol si ju agent v školskom predstavení. Neskôr sa preslávila v ságe Twilight či vo filme Woodyho Allena Café Society.

Jim Carrey

Jim Carrey to v detstve nemal ľahké. Istý čas žil s rodinou v klasickom volkswagen karavane, pretože mali málo peňazí. Jim a jeho súrodenci mali prácu aj po škole, pracovali aj v továrni, len aby zarobili nejaké drobné. Všetko fungovalo do času, kým Carreyho matka neochorela. Napriek tomu, že Jim bol na strednej škole ukážkovým žiakom, matka ho prinútila školu opustiť, aby sa o ňu postaral. Neskôr sa presťahovali do Toronta, kde Carrey začal účinkovať v komediálnych kluboch. Už v osemnástich rokoch ho obsadzovali do rôznych skečov a televíznych seriálov. Za svojím snom sa potom presťahoval do Los Angeles a svet získal jedného z najlepších, nielen komediálnych, hercov Hollywoodu.

Zdroj: AMaj 

Foto: Instagram

Tagy: Kristen Stewart Nicolas Cage Brad Pitt Cameron Diaz Johnny Depp Jim Carrey

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov