Nezabudnuteľný film Vrchní, prchni! TOP 5 faktov, ktoré ste netušili

Vrchní, prchni!
24.11.2017ZaujímavostiKníhkupec Dalibor Vrána nemal ľahký život. Svoju situáciu sa tak snažil uľahčiť jedinečným spôsobom. Film Vrchní, prchni! uzrel svetlo sveta už pred 37 rokmi, no stále patrí medzi tradičnú televíznu klasiku.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Námetom bola skutočná udalosť

Film o falošnom vrchnom vôbec nebol vymyslený. Podobný príbeh sa naozaj stal v Anglicku krátko po 2. svetovej vojne. Išlo o pomstu čašníka, ktorého prepustili z práce. Následne si začal vyberať luxusné reštaurácie, no a ďalej to už poznáte. Čoskoro ho chytili a odsúdili na 3 roky nepodmienečne. Filmový Vrána bol iba fiktívnou postavou. Záverečný titulok o jeho osude si tvorcovia vymysleli. 

Spor o hlavnú úlohu

V hlavnej úlohe sa predstavil Josef Abrhám. Všetko však mohlo byť úplne inak. Scenárista Zdeněk Svěrák chcel totiž do tejto roly obsadiť Petra Nárožného. Dokonca sa kvôli tomu dostal do sporu s režisérom Ladislavom Smoljakom. Sám Svěrák si vo filme aj zahral.

Močenie v lietadle či vypadnutý kondóm: Trapasy neobchádzajú ani známe hviezdy!

Prekazený plán režiséra

Scéna, počas ktorej sa Dáda Patrasová sprchuje, chcel režisér natočiť bez nohavičiek. Herečka sa tomu bránila, pretože mala v tom čase menštruáciu. Ladislav Smoljak to rešpektoval. Až neskôr mu bolo vysvetlené, že scéna sa mohla natočiť podľa jeho predstáv. Na ľútosť už bolo neskoro.

Vzťahy na pracovisku

Patrasová hrala v komédii Manuelu a nakoniec vysvitlo, že počas natáčania mala s režisérom Smoljakom milenecký vzťah. Josef Abrhám (Dalibor Vrána) a Libuše Šafránková (Helenka Vránová) stvárnili vo filme manželský pár. Zaujímavosťou je, že nimi boli aj v skutočnosti. 

Film ako inšpirácia

V Česku aj v reálnom živote vyčíňal postrach podnikov. Približne pred dvomi rokmi desil majiteľov reštaurácií zvláštny fantóm, ktorý sa inšpiroval týmto filmom. Zamestnal sa na stály pracovný pomer, ale vydržal len do momentu, kým neprišlo zúčtovanie. Majiteľov okradol o tisíce eur. Polícia ho napokon identifikovala ako 42-ročného Jiřího Fialu a zadržala ho v Prahe.

Zdroj: telkáč 

Foto: Youtube, csfd.cz, Video: Youtube

Tagy: Josef Abrhám Vrchní prchni!

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov