Kritici z New Yorku oznámili svojich víťazov: Najlepším filmom roka je komédia Lady Bird

Snímka Lady Bird
02.12.2017ZaujímavostiNajlepším filmom roka 2017 je podľa Združenia newyorských filmových kritičiek a kritikov (NYFCC) komédia Lady Bird režisérky a scenáristky Grety Gerwig. Za réžiu pritom ocenili tvorcu drámy The Florida Project Seana Bakera a v kategórii Najlepší scenár zvíťazil Paul Thomas Anderson s drámou Niť z prízrakov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

V hereckých kategóriách ocenila kritika z New Yorku Saoirse Ronan (Lady Bird) a Timothéeho Chalameta (Call Me By Your Name) za hlavné roly a Tiffany Haddish (Girls Trip) a Willema Dafoea (The Florida Project) za vedľajšie úlohy. Najlepším dokumentom sa stala snímka Visages, villages, najlepším zahraničným titulom je 120 tepov za minútu, najlepším animovaným filmom Coco a v kategórii najlepší prvý film ocenili snímku Uteč. Organizáciu, ktorá vznikla v roku 1935, tvoria kritici a kritičky z denníkov, týždenníkov, časopisov a tiež vybraných internetových médií.

Dej snímky Lady Bird sa točí okolo mladej Christine (Saoirse Ronan), ktorá navštevuje katolícku školu v Sacramente. Coming-of-age snímka sa zameriava na jej dospievanie, rebelujúcu povahu a turbulentný vzťah s jej matkou (Laurie Metcalf). Ide o sólový režijný debut herečky Grety Gertwig, ktorý sa zatiaľ teší neuveriteľnému množstvu pozitívnych reakcií. Momentálne je na známej webovej stránke Rotten Tomatoes najlepšie hodnoteným filmom v histórii.

Lady Bird má spomínanom webe na konte 163 recenzií, z ktorých všetky zdvíhajú palec nahor. To znamená, že film má momentálne 100% a priemerný rating 8.9/10. Výborné tiež je, že divákom sa Lady Bird tiež veľmi páči. Ich skóre je 89% s priemerným ratingom 4.3/5.

Prehľad víťazov a víťaziek cien Združenia newyorských filmových kritikov (NYFCC):

Najlepší film: Lady Bird
Najlepšia réžia: Sean Baker, The Florida Project
Najlepší scenár: Paul Thomas Anderson, Niť z prízrakov
Najlepšia herečka: Saoirse Ronan, Lady Bird
Najlepší herec: Timothée Chalamet, Call Me By Your Name
Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe: Tiffany Haddish, Girls Trip
Najlepší herec vo vedľajšej úlohe: Willem Dafoe, The Florida Project
Najlepšia kamera: Rachel Morrison, Mudbound
Najlepší animovaný film: Coco
Najlepší dokument: Visages, villages
Najlepší zahraničný film: 120 tepov za minútu
Najlepší prvý film: Uteč
Špeciálna cena: Molly Haskell

Zdroj: SITA 

Foto: SITA, Video: Youtube

Tagy: komédia ocenenie New York Lady Bird cena kritikov

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov