Superhrdinovia nie sú nezničiteľní: Toto sú ich najväčšie slabosti!

koláž - superhrdinovia
21.02.2018ZaujímavostiLietajú bez krídel, bez námahy zdvihnú obrovské predmety, pohľadom rozpália zem, zmrazia nepriateľa na počkanie, vytvoria vzdušný vír a neustále zachraňujú Zem i celú galaxiu. Niekedy sa zdá, že ich nič a nikto nemôže zničiť. No každý jeden z nich má slabosť, ktorá ho môže stáť život.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Superman

Superman je právom považovaný za najväčšie zviera komiksového vesmíru. Síce sa jeho vlastnosti a schopnosti v priebehu rokov menili, stále je vnímaný ako záchranca akejkoľvek katastrofy. To však len dovtedy, kým nenarazí na kryptonit. Rovnaký problém má aj jeho príbuzná Supergirl.


Mohlo by vás zaujímať: VIDEO Bude to veľkolepé: Marvelovskí superhrdinovia sa ukážu v plnej sile!


Daredevil

Mnohí superhrdinovia majú schopnosť zničiť sa presne tým, čo im dáva silu. Matt Murdock síce stratil svoj zrak, no nahradila ho echolokácia - zvláštny radarový systém, ktorý mu umožňuje prakticky vidieť cez zvuk. Z rovnakého dôvodu je Murdock neuveriteľne citlivý na neočakávajúce zvuky, príliš silný hluk, ako aj nepríjemné vône. Hoci jeho alter ego, Daredevil, by si mohol zmerať sily s kýmkoľvek, stačí jedna pachová bomba alebo kakofonický zvuk a je na dne.

Wonder Woman

Wonder Woman prešla z komiksov aj do filmového sveta a právom sa stala symbolom feminizmu. Vždy je vykreslená ako neohrozená bojovníčka, ktorá nemá najmenší problém zničiť zákerných nepriateľov. Ani ona však nie je neporaziteľná. Jej schopnosti sa strácajú v momente, keď ju spúta nejaký muž.


Mohlo by vás zaujímať: Do kín vtrhne nový superhrdina: VIDEO Black Panther má byť iný, dokázať to chce vizuálom


Green Lanter

Superhrdinu v zelenom odeve zase trápi obyčajná farba. Green Lantern sa v minulosti dal zničiť žltou farbou, teraz je to však najmä jeho vlastný strach.

Batman

Chcete zničiť Batmana? Niekedy mu stačí len zahrať na city. Z emocionálneho hľadiska je totiž veľmi ľahko manipulovateľný. Nejakým spôsobom mu totiž všetko pripomína mŕtvych rodičov, čo ho robí až smiešne zraniteľným.


Mohlo by vás zaujímať: Silná novoročná nádielka: Toto sú najočakávanejšie filmy roku 2018


Iron Man

Iron Man je na tom dosť podobne ako Daredevil. Jeho preslávený oblek mu dáva obrovskú silu či schopnosť lietať. Na druhej strane ho stačí len trochu poškodiť, prípadne sa dostať k jeho ovládaniu zvonku, a z Iron Mana je opäť len Tony Stark.

Zdroj: telkáč 

Autor: © Zoznam/mb

Foto: Marvel, DC

Tagy: Batman Superman Iron Man Wonder Woman Daredevil Green Lantern

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov