Šokujúca socha v Hollywoode: FOTO Sexuálny predátor Weinstein volá ľudí na gauč!

03.03.2018ZaujímavostiZlatá socha neslávne presláveného filmového producenta Harveyho Weinsteina sa vo štvrtok objavila na jednom z hlavných hollywoodskych bulvárov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Podľa informácie serveru Hollywood Reporter sedí muž obvinený z mnohých prípadov sexuálneho násilia na čalúnenom diváne a gestom ruky pozýva okoloidúcich k sebe. V druhej ruke Weinstein drží sošku Oscara umiestnenú v rozkroku.

Socha Weinsteina v župane v životnej veľkosti sa objavila tri dni pred nedeľňajším odovzdávaním cien americkej filmovej akadémie. Šesťdesiatpäťročný producent svojím údajným hrubým správaním k ženám spustil vlani lavínu podobných obvinení na adresu politikov, novinárov a manažérov. Sám Weinstein čelí žalobe šiestich žien, na ktoré údajne sexuálne zaútočil. Poškodených sú vraj desiatky.

Tvorcovia sochy sú podľa hollywoodskeho serveru umelci Plastic Jesus a Joshua "Ginger" Monroe. Prvý z nich, ktorý svoje pravé meno skrýva, je v Los Angeles známym autorom pouličných inštalácií. Do povedomia verejnosti vstúpil najmä nápismi "Nikdy žiadneho Trumpa", ktoré rozmiestnil na križovatky v meste. Monroe, ďalšia známa osoba amerického street artu, vzbudil predvlani pozornosť sochami nahého Donalda Trumpa umiestnenými na verejných priestranstvách niekoľkých amerických miest.

"Zneužívanie mnohých filmových adeptiek aj slávnych osobností sa mnoho rokov zametalo pod koberec, ich sťažnosti na obťažovanie a sexuálne útoky boli ignorované, ak nie niečo horšie. Teraz má filmový priemysel možnosť sa očistiť," povedal Plastic Jesus novinárom.

Tvorba sochy trvala dva mesiace. "Diván a celé vyznenie diela som pojal ako demonštráciu praktík a metód, ktoré v Hollywoode používajú títo veľkí a mocní ľudia. Majú peniaze a moc, ktoré zneužívajú k vlastnému sexuálnemu uspokojeniu," vyhlásil Joshua Monroe. Voľné miesto na pohovke vedľa Weinsteina má okoloidúcich povzbudiť k selfie fotke. "Výsmechom možno tieto monštrá zbaviť moci," dodal Monroe.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/AP

Tagy: Oscar Harvey Weinstein

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov