Netflix získal netradičných partnerov: Na tvorbe seriálov sa budú podieľať Obamovci!

22.05.2018ZaujímavostiBývalý americký prezident Barack Obama a jeho manželka Michelle uzavreli s internetovou televíziou Netflix dohodu o dlhodobej spolupráci. Ich spoločnosť Higher Ground Productions bude pre televíziu produkovať seriály, ale aj dokumentárne či celovečerné filmy, uviedla dnes firma.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Netflix má po celom svete približne 125 miliónov predplatiteľov. Vďaka dohode budú Obamovci môcť vyjadriť svoje názory aj mimo tradičné kanály, ktoré využívajú bývalí prezidenti (verejné príhovory, knihy a charitatívne práce). Podľa jedného zo zdrojov, na ktorý sa odvoláva agentúra AP, by sa Obamovci mohli objaviť aj priamo na obrazovke.

Obamovci chcú zdieľať príbehy ľudí

Obamovci vo vyhlásení uviedli, že dúfajú, že sa im podarí získať talentovaných, inšpiratívnych a kreatívnych ľudí, ktorí budú schopní podporiť väčšiu empatiu a porozumenie medzi ľuďmi a pomôžu im zdieľať ich príbehy s celým svetom. Podmienky dohody neboli zverejnené a Netflix ani neoznámil, kedy sa začnú vysielať prvé programy vyrobené produkčnou firmou Obamovcov a ani to, o aký konkrétny obsah pôjde. Podľa zdrojov to bude najskôr v roku 2019.

Obama na margo dohody uviedol, že počas jeho pôsobenia vo funkcii prezidenta stretli s manželkou množstvo "fascinujúcich ľudí", ktorým chcú pomôcť, aby sa o svoje príbehy podelili so širokým publikom. Podľa Teda Sarandosa, ktorý má na starosti obsahovú stránku vysielania Netflixu, patria Obamovci k "najuznávanejším a najznámejším osobnostiam na svete". Majú jedinečnú pozíciu na to, aby mohli "objavovať príbehy o ľuďoch, ktorí prispeli k výrazným zmenám vo svojich komunitách a ktorí sa snažia urobiť svet lepším miestom" pre život. Obama sa v januári objavil v show Davida Lettermana nazvanej Môjho hosťa netreba predstavovať. Túto šou vysiela práve Netflix. 

Netflix dominuje rastúcemu trhu streamovacích služieb. Podľa agentúry Nielsen je teraz takmer desať percent televíznych relácií monitorovaných prostredníctvom streamovania na internete. Netflix má na trhu streamovacích služieb podiel 49 percent a všetky ďalšie služby sú až ďaleko za ním. Streamovacia služba Netflix má 125 miliónov predplatiteľov v 190 krajinách. Na tento rok vyčlenila na nové programy osem miliárd dolárov a produkuje napríklad aj ďalší film Martina Scorseseho, v ktorom hrajú Robert De Niro a Al Pacino.

Zdroj: ČTK  TASR 

Foto: SITA/AP/Pablo Martinez Monsivais, Charles Rex Arbogast, TASR/AP

Tagy: Netflix Barack Obama Michelle Obama

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov