Netflix ponúka nový a odvážny projekt: Remake vesmírneho príbehu zo 60. rokov

09.06.2018ZaujímavostiSpoločnosť Netflix nedávno pridala do svojho portfólia ďalší seriál. Lost In Space je remakom úspešného seriálu zo 60. rokov a zdá sa, že obrovský úspech medzi divákmi dosiahne aj teraz. Zem sa stala neobývateľnou, preto sa ľudia v rámci obrovskej výpravy do vesmíru rozhodli dostať na vysnívanú planétu v súhvezdí Alpha Centauri.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Keď blízka budúcnosť nevyzerá pre ľudstvo dobre, treba hľadať iné riešenia. Ekologické znečistenie, vojny a postupný rozpad jednotlivých krajín donútilo vládu spustiť program nového začiatku v súhvezdí Alpha Centauri, kde objavli obývateľnú planétu.

Rodina Robinsonovcov sa stane členom programu Jupiter 24, ktorá vyskúša nový život. Útok neznámych druhov však ich cestu prekazí. Musia tak bojovať milióny svetelných rokov od Zeme i budúceho domova. 

Moderný príbeh plný krásnych viuzuálov

Seriál Lost In Space je americkým sci-fi seriálom, ktorý sa rozhodla vyhrabať z popola spoločnosť Netflix. Ide o remake pôvodného seriálu z roku 1965. Seriál napísala dvojica Matt Sazama a Burk Sharpless, desaťdielnu prvú sériu spustil Netflix 13. apríla tohto roku. V máji oznámili pokračovanie, na druhú sériu si však budú musieť diváci počkať do roku 2019. 

Scenáristov najali ešte v októbri 2014 spoločnosti Legendary Television a Synthesis Entertainment, ktoré stáli za vznikom rebootu. O rok na tom sa projektu chopil gigant Netflix. Koncom júna 2016 oznámili, že prvá séria bude mať desať dielov. Exekutívnym producentom sa stal Zack Estrin. Jeden z hlavných hrdinov Toby Stephens, ktorý stvárnil otca Johna Robinsona povedal, že ide o veľmi moderný a skvelý príbeh. "Jediné, čo sa v porovnaní s pôvodným príbehom zmenilo, je modernejší kontext," povedal herec.

Produkcia začala vo februári minulého roku v Britskej Columbii vo Vancouveri a skončila v júli. Netflix odvysielal prvú sériu v apríli tohto roku. Hodnotenia seriálu sú zatiaľ nadpriemerné a druhá séria je plánovaná na budúci rok. 

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: Netflix

Tagy: Netflix Lost In Space

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov