Kultový Sex v meste oslavuje 20 rokov: Toto ste určite nevedeli

Sex v meste
22.06.2018Zaujímavosti6 sérií, 84 epizód a nakoniec aj 2 celovečerné filmy. Štyri priateľky žijúce v rušnom a bláznivom New Yorku pobláznili celý svet a teraz oslavujú 20 rokov. Populárny Sex v meste získal množstvo cien a spájajú sa s ním rôzne pikošky.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Ovplyvňoval životy, zbieral ceny

Pred dvadsiatimi rokmi sa výrazne zmenilo televízne vysielanie, a to bez preháňania. Stačilo, aby sa na obrazovkách objavil seriál Sex v meste a ženy po celom svete sa začali identifikovať s Carrie, Charlotte, Mirandou a Samanthou. Seriiál inšpiroval niekoľko generácií žien, aby si zbalili kufre a išli si do New Yorku užiť seriálový život plný mužov a krásnych šiat.

V priebehu šiestich sérií získal Sex v meste 54 nominácií na cenu Emmy ( z toho bolo sedem víťazných), 24 nominácií na Zlatý glóbus (8 víťazných) a 11 nominácií na cenu Screen Actors 'Guild Award. Ďalej ho časopis Time zaradil medzi 100 najlepších relácií všetkých čias.


Mohlo by vás zaujímať: Známe filmové klišé: Týchto otravných vecí sa snáď nikdy nezbavíme!


Množstvo sexu, no Carrie nikdy nebola nahá

Postrehli ste, že aj napriek tomu, že si hlavné hrdinky dosť užívali, Carrie ste nikdy nemohli vidieť nahú? Sarah Jessica Parker bola totiž jedinou členkou hlavnej štvorice, ktorá mala v zmluve klauzulu o žiadnej nahote. To je dôvod, prečo sme mohli vidieť Carrie len v spodnej bielizni. A šiat teda mala skutočne dosť.

Módne vychytávky - raz a dosť

Kostýmová dizajnérka Patricia Field si dala záležať a nikdy neopakovala žiadny outfit na nijakej zo žien. Okrem jedného prípadu, a to scény s kožuchom zo záverečnej scény. Ten sa objavil aj v úplne prvej epizóde seriálu.


Mohlo by vás zaujímať: Seriálová Carrie o dnešnom Sexe v meste: Všetko by bolo úplne inak!


Tri blondínky? To je príliš veľa!

Cynthia Nixon bola ďalšou herečkou z New Yorku, o ktorej si Darren Star myslel, že bude pre show ideálna. Mal však jeden problém. Rovnako ako Carrie a Samantha, tak aj Cynthia Nixon bola blondína. No a tri blondínky… to už je príliš veľa. Našťastie sa naskytla možnosť prefarbiť Samanthe vlasy na červeno, s čím súhlasila aj samotná herečka.


Mohlo by vás zaujímať: Dámska jazda môže ihneď začať: Tieto seriály vás pobavia aj rozplačú


Svetové šialenstvo menom cupcakes

Vďaka scéne, v ktorej Carrie a Miranda jedli pred pekárňou Magnolia chutné cupcakes, nasledoval obrovský svetový bum v ich predaji. Áno, doslova svetové šialenstvo. Obchod si dokonca musel najať vyhadzovačov, aby dostali davy pod kontrolu.

Fešák bez mena

Carrie nikdy nevola Božského “Pán Božský” priamo do tváre, iba za jeho chrbtom. V skutočnosti ho v celom seriáli nenazvala nijako. Iba vo filmovej verzii sme sa mohli stretnúť s menom John. Tak ho nazvala len raz, keď sa vrátila domov a pýtala sa, kde je.

Zdroj: telkáč 

Autor: © Zoznam/mb

Foto: HBO

Tagy: Sex v meste

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov