Filmový svet sa definitívne zbláznil: Netflix šokoval zamestnancov, tomuto neuveríte!

Jason Bateman
25.06.2018ZaujímavostiČlenovia filmových štábov spoločnosti Netflix majú zakázané na seba navzájom vrhať pohľady trvajúce dlhšie ako päť sekúnd. Firma tak reaguje na kampaň proti sexuálnemu obťažovaniu a zneužívaniu #metoo, napísal britský denník The Sun.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Streamingová služba uviedla, že je "hrdá na cvičenie proti blázneniu", ktorému sa jej produkčné štáby podrobujú. Netflix opatrením reaguje na hnutie #metoo, ktoré otriaslo Hollywoodom a ktoré vážne ohrozilo výrobu seriálu Dom z kariet. Netflix kvôli obvineniam zo sexuálneho obťažovania ukončil spoluprácu s oscarovým hercom Kevinom Spaceym, ktorý v seriáli stvárnil hlavnú úlohu.

Nové pravidlá správania v Netflixe zahŕňajú popri zákaze zazerať na seba dlhšie ako päť sekúnd aj zákaz dlhšieho objímania a zákaz flirtovania. Kolegovia sa takisto navzájom nesmú dožadovať svojich telefónnych čísel.

"Vedúci pracovníci nás prišli na schôdzku o obťažovaní poučiť, čo je vhodné a čo nie. Pozerať sa na niekoho dlhšie ako päť sekúnd je považované za nechutné," potvrdil jeden z členov štábu seriálu Čierne zrkadlo. Nevhodné správanie kolegov vraj má byť okamžite hlásené. Zamestnanci si však z opatrení údajne robia srandu. Pozerajú sa na seba, počítajú do piatich a potom odvrátia oči, potvrdil zdroj.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/Jackson Davis/Netflix via AP

Tagy: Netflix

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov