Tieto snímky získali Oscara: VIDEO Pozrite si dokonalú kompiláciu všetkých ocenených filmov

Soška Oscar
13.07.2018ZaujímavostiAcademy Award, doslova Cena Akadémie alebo ľudovo Oscar je prestížne filmové ocenenie, ktoré každoročne udeľuje americká Akadémia filmových umení a vied. Ceremoniál z udeľovania cien sa koná na začiatku roku v Hollywoode. Pozrite si úžasnú videokompiláciu, ktorá zachytáva všetkých víťazov kategórie Najlepší film za posledných 90 rokov, konkrétne od roku 1927 do 2017.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Akadémia filmových umení a vied bola založená v januári roku 1927 riaditeľom štúdia MGM, Louisom B. Mayerom a ďalšími tridsiatimi piatimi osobnosťami filmového sveta na podporu kinematografie. Jednou z činností Akadémie je udeľovanie ocenenia nazvaného Cena Akadémie za zásluhy (angl. Academy Awards of Merit) najlepším výkonom vo svete filmu.

Prvýkrát bola táto cena udelená 16. mája 1929, vtedy ešte len v 12 kategóriách. Zatiaľ posledné 90. udeľovanie sa uskutočnilo 4. marca 2018 v Dolby Theatre. Zaujímavosťou je, že Najlepší animovaný celovečerný film bol prvýkrát vyhlásený až v roku 2002 a odniesli si ho tvorcovia Shreka. Čo hovoríte na video? Aj vás dostalo tak, ako nás? 

Zdroj: telkáč 

Foto: SITA, Video: YouTube/Burger Fiction

Tagy: Oscar Cena Akadémie

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov