História nemusí byť nuda: VIDEO Z týchto seriálov sa naučíte viac ako z učebníc

Reign, Kráľovstvo
05.09.2018ZaujímavostiHistorické seriály majú svoje čaro aj vtedy, ak vám dejepis v škole príliš nevoňal. Niektoré sa podľa poriadku držia historických faktov, v prípade iných sa tvorcovia nechali poriadne uniesť a dejiny prispôsobili svojim potrebám. V každom prípade však tie nasledujúce stoja za pozretie.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Tudorovci

Hlavným hrdinom americko-írsko-kanadskej série je kráľ Henrich VIII. Tudor, vládca Británie prvej polovice 16. storočia. Ten sa preslávil neštandardným počtom manželiek a mileniek, pričom nie každá z nich odišla zo sveta prirodzenou smrťou. Okrem toho však zmenil rozloženie cirkevných síl v Európe. To ale spravil tiež kvôli žene - Anne Boleynovej. Okrem zaujímavých zápletiek sa dámy môžu tešiť na príťažlivého Jonathana Rhys Meyersa.


Mohlo by vás zaujímať: Existujú, no nikdy sme ich nevideli: Tieto seriálové postavy by ste na obrazovke hľadali zbytočne


Biela kráľovná

Jedno z najdramatickejších a najbúrlivejších období vo Veľkej Británii mapuje seriál Biela kráľovná a zameriava sa ženy zmietajúce sa v nebezpečnom boji o trón. Ich protivníci sa totiž nezastavia pred ničím. Dočkáte sa epického príbehu o láske, strate, pokušení, klamstvách, zrade aj vražde, ktorý sa dotýka troch odlišných žien - Elizabeth Woodville, Margaret Beaufort a Anne Neville. Na tento seriál nadväzuje aj ďalšia historická séria Biela princezná.

Rím

Dávno pred Hrou o tróny tu bol seriál, ktorý dal podobu moderným historickým seriálom. A volal sa Rím. Ako prvý moderný historický seriál ponúkol to, čo už je dnes normou. Na jednej strane krutých hrdlorezov, na strane druhej politickú líniu. Čaká vás okrem iného aj vražda Julia Caesara aj koniec Rímskej republiky.


Mohlo by vás zaujímať: Nedostatok času nie je problém: Tieto seriály si pozriete za pár minút


The Crown

Alžbeta II. je najdlhšie vládnuca britská panovníčka, ktorá zažila víťazstvá, ale aj krušné časy. V dramatickej sérii uvidíte nielen začiatky neskúsenej panovníčky, ale aj zákulisné intrigy. V hlavnej úlohe sa predstavila skvelá Claire Foy. Medzi fanúšikov seriálu patria aj viacerí členovia kráľovskej rodiny, ako aj samotná kráľovná Alžbeta II.

Victoria

Seriál z dielne uznávanej autorky Daisy Goodwin, ktorá sa postarala aj o scenár, vás určite dostane. Ukazuje vládu jednej z najväčších panovníčiek všetkých čias, pričom informácie čerpá zo skutočných udalostí a podrobných denníkov samotnej kráľovnej. Seriál Victoria je zaslúžene veľmi obľúbený, a to aj vďaka kráľovskému páru - Victoria a Albert. Mimochodom, ich predstavitelia sú partnermi aj v reálnom živote.


Mohlo by vás zaujímať: Chýba vám v živote podivnosť? VIDEO Pozrite si tieto geniálne seriály!


Reign

Príbeh o tom, ako sa mladučká Maria Stuart dostala k moci. V pätnástich rokoch prišla spolu so svojimi priateľkami a dvornými dámami do Francúzska, aby sa po boku princa Františka raz posadila na trón. S kamarátkami odhaľuje tajomstvá prežitia na francúzskom dvore, kde vládne nielen moc, ale aj temné sily a intrigy. Tento seriál sa v mnohých veciach výrazne odkláňa od skutočných dejín, no ako fantasy príbeh je to naozaj zaujímavé.

Zdroj: telkáč 

Autor: © Zoznam/mb

Foto: The CW, Video: Youtube

Tagy: Victoria Tudorovci Reign The Crown Biela kráľovná Rím

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov