Gesto, aké sa často nevidí: Dôvod, prečo hviezda prvého filmu o Mary Poppins nehrá v pokračovaní

Julie Andrewsová
16.12.2018ZaujímavostiPredstaviteľka kúzelnej pestúnky Mary Poppins z rovnomenného oscarového muzikálu z roku 1964 Julie Andrewsová odmietla hrať v pokračovaní snímky, ktorá pod názvom Návrat Mary Poppins príde do slovenských kín na konci decembra.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Osemdesiattriročná herečka podľa režiséra Roba Marshalla v reakcii na jeho ponuku uviedla, že v novom filme by mala predovšetkým zažiariť jej nástupkyňa Emily Bluntová.

V novom filme, ktorý sa odohráva okolo roku 1930, v období ekonomickej krízy v Londýne, naopak podľa serveru Variety opäť spieva a tancuje Dick Van Dyke, predstaviteľ kominára a partner Andrewsovej z pôvodnej snímky. Vo vedľajších úlohách hrajú aj Meryl Streepová alebo Colin Firth.

V novej snímke sa podľa filmového štúdia Walt Disney opäť objavujú deti z originálneho filmu Michael a Jane, tentoraz už dospelé. Michael žije na Čerešňovej ulici so svojimi tromi deťmi a vychovávateľkou Ellen (Julie Waltersová). 

Po tom, čo Michael utrpí osobnú stratu, sa v rodine opäť objaví tajomná lietajúca opatrovateľka Mary Poppinsová aj so svojím presláveným dáždnikom a pomocou svojich kúzelných schopností pomôže rodine znovu nájsť stratenú radosť a šťastie. 

Snímka mala na konci novembra premiéru v Los Angeles a prvé ohlasy sú nadšené, mnohí recenzenti tipujú, že Emily Bluntová dostane za svoj výkon Oscara.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/Photo by John Shearer/Invision/AP, File; Video: YouTube/TotalFilm.cz

Tagy: Julie Andrewsová Mary Poppins

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov