Aj Hollywood má čierne stránky: Títo fešáci ich dokázali poraziť

21.10.2014ZaujímavostiHollywood nesymbolizuje iba sladký život krásnych celebrít, ale aj ľudí, ktorí si cestu museli vybojovať. Niektorí podľahli alkoholu, iní drogám či ostatným nástrahám veľkého sveta. Nie každý však dokáže nakopnúť vrtuľu a vrátiť sa späť, byť uznávaným a prehrýzť sa neprajnosťou bulváru.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Ťažké detstvo Iron Mana Roberta Downeyho ml.

Robert Downey Jr. sa narodil do umeleckej rodiny, otec režisér a matka herečka. Už v detstve bol obklopený drogami. Jeho otec bol závislý a dovolil mu fajčiť marihuanu už v šiestich rokoch. Ako päťročný debutoval v jednom z otcových filmov Pound (1970). Istý čas navštevoval baletnú školu v Londýne, no zo školy ho vyhodili a presťahoval sa do Los Angeles. V šestnástich rokoch definitívne opustil školské lavice a začal sa venovať hereckej kariére. Od roku 1983 sa objavil v mnohých mene známych filmoch.

Pôsobil aj v snímke o vážnej drogovej závislosti Feťáci, čo bolo vlastne iróniou, keďže v tom čase trpel Robert vážnou závislosťou od kokaínu, s ktorým bol podľa vlastným slov v "mileneckom vzťahu". Odvtedy navštívil mnoho odvykacích centier, ktoré mu však nepomohli.

Zlomovým bodom jeho drogovej éry, ktorý ho položil na kolená, bol paradoxne obrovský úspech filmu Chaplin (1992). Za rolu najslávnejšieho herca nemých filmov Charlieho Chaplina ho nominovali na cenu Academy Award. Ocenenie nezískal, čo ho neskutočne zlomilo, pretože podľa jeho slov si cenu zaslúžil a jeho hviezda začala padať. V roku 1996 ho zastavili za prekročenie rýchlosti, v Downeyho aute našli heroín, kokaín, marihuanu a nabitú zbraň. Zatkli ho o mesiac neskôr v Malibu, kde sa pod vplyvom látok vlámal k susedovi a zaspal v posteli jeho dieťaťa. Istý čas strávil vo väzení a po prepustení sa objavil v seriáli Ally McBeal.

Závislostí sa stále nedokázal zbaviť, na oslave dňa vďakyvzdania ho polícia našla opäť pod vplyvom jeho milovaného heroínu, kokaínu a vália. V decembri 2000 sa v magazíne People Robert priznal k tomu, že mu pred pár rokmi diagnostikovali bipolárnu poruchu. Okrem závislostí trpel depresiami, ktoré boli vlastne dôvodom, prečo bolo ťažké ostať triezvym.

Po piatich rokoch mnohých zatknutí, odvykacích centier, návykových látok a psychických problémov bol Robert pripravený vrátiť sa do života a do hereckého sveta. Oženil sa s producentkou Susan Levin, ktorú stretol pri natáčaní Gothiky a je s ňou ženatý dodnes. Odvtedy si zahral v mnohých filmoch no až v úlohe Iron mana sa opäť dostal na vrchol svojej kariéry.

Boxerista hercom so znetvorenou tvárou

Mickey Rourke sa narodil v rodine amatérskeho bodybuildera, ktorý opustil svoju rodinu, keď mal Mickey šesť rokov. Nové prostredie, do ktorého sa presťahovali, bolo plné drog a násilia, preto našiel mladý Rourke útechu v športe. Srdcu blízkym sa mu stal box, ktorému sa začal venovať, aby sa vedel brániť na nebezpečných uliciach.

Po čase však musel svoju vášeň ukončiť na odporúčania lekára, pretože utrpel trvalé poškodenia mozgu a niekoľko ďalších zranení (zlomený nos, rebrá, rozdelený jazyk či narazená lícna kosť). Práve toto rozhodnutie ho napokon doviedlo k hereckej kariére. Niekoľko ďalších rokov sa snažil, aby si ho Hollywood zapamätal, ale bol to typ, s ktorým sa pracovalo veľmi ťažko. Jedným z jeho skorých a najznámejších hereckých úloh bola rola zvodcu po boku Kim Basinger vo filme 9 a 1/2 týždňa ktorým si získal srdcia mnohých žien. Bohužiaľ, zranenia, ktoré rokmi utrpel si vyžiadali zásah plastického chirurga, čo nedopadlo veľmi dobre.

Objavil sa aj v klipe Enriqueho Iglesiasa Hero, kde si zahral zloducha. Kvôli vzhľadu mu úlohy záporákov prischli a navyše mal vo svojom repertoári aj obvinenie z domáceho násilia a istý čas navštevoval psychiatra. V 90-tych rokoch trpel depresiami, ktoré ho nikdy celkom neopustili. Postupne sa však začal opäť dostávať do povedomia divákov vo filmoch Domino, Muž v ohni či Sin City - mesto hriechu až prišiel skutočný návrat v podobe Wrestlera, ktorý bol natočený známym režisérom Darrenom Aronofskym na motívy Rourkeho života.


Takúto premenu ste ešte nevideli: Zo znetvoreného veterána je po plastikách fešák!


Nadaný sexuálny maniak

David Duchovny vyrastal v New Yorku v rodine novinára a učiteľky. Bol to veľmi talentovaný žiak, vyhral štipendium na jednu z najprestížnejších súkromných chlapčenských škôl na Manhattane. Venoval sa anglickej literatúre a jeho štúdium po ukončení súkromnej školy malo viacero smerovaní. Učitelia ho považovali za jedného z najnadanejších žiakov, preto bolo pre mnohých sklamaním, že pokračoval ako herec.

Hraniu sa začal venovať až ako 27-ročný. Začal účinkovať v niekoľkých reklamách, školských hrách a spotoch. Obsadzovali ho do rôznych seriálov a neskôr si zahral po boku Brada Pitta vo filme Kalifornia a šokoval malými sexuálne výstrednými postavami. Všimol si ho Chris Carter, scenárista kultového sci-fi seriálu Akty X, a usúdil, že sa dokonale hodí do hlavnej úlohy Foxa Muldera. Duchovny sa dostal na výslnie, seriál mal obrovský úspech a v osobnom živote sa mu taktiež darilo.

Po iba štvormesačnej známosti si vzal Téu Leoni, ktorá mu porodila syna a dcéru. Jeho manželka však netušila, že aj napriek rokom harmonického manželstva trpí David závislosťou. Nebol však závislým od návykových látok, ale od sexu. Sám sa k tomu priznal v roku 2008 po tom, čo sa prevalila jeho aféra s maďarskou inštruktorkou tenisu, ktorú však popieral. Duchovny podvádzal svoju manželku dlhé roky s mnohými ženami. Jeho súkromný život sa nikdy príliš nerozoberal, preto aj počas aféry poprosil o kúsok súkromia.


Duchovny žaluje denník Daily Mail


Duchovny sa na istú dobu odmlčal, po kultovom seriáli neprišla žiadna väčšia úloha a vzťah s manželkou prechádzal mnohými skúškami a odlúčeniami a napokon sa v júni tohto roku rozviedli. Duchovny priznal, že je v podstate nútený k nevere, keď vidí húfy žien, ktoré sa mu ponúkajú. Paradoxne v roku, kedy sa priznal k závislosti od sexu a chcel sa liečiť, pokračovala v Spojených štátoch už druhá séria úspešného seriálu Californication, ktorá bola akoby odrazom hercovho života a po rokoch neúspechov ho opäť vyniesla na vrchol.


Mulder z Aktov X sa potichu rozviedol: Manželke musí platiť 40-tisícové výživné!


Úloha Hanka Moodyho sadla Duchovnemu ako uliata, spisovateľ, ktorý miluje sex. Psychiatri hovoria, že ľudia závislí od sexu väčšinou nahrádzajú sexom depresie, či neschopnosť emočne sa s niekým úplne zblížiť. Či sa Duchovny úplne vylieči, alebo či prekrýval iné problémy, sa však asi nikdy presne nedozvieme, keďže svoj osobný život stále úspešne chráni.

Osudová láska odhalila agresiu

Alec Baldwin, charizmatický fešák, ktorý očaril mnoho žien. Študoval politické vedy na Univerzite Gerogea Washingtona, neskôr prešiel na univerzitu v New Yorku, kde sa stal poslucháčom dramatického umenia. Jeho hviezda stúpala rýchlo nahor, spočiatku účinkoval v mnohých televíznych seriáloch a filmoch (Beetlejuice, Podnikavé dievča), ktoré ho dostali do povedomia.

Osudným sa mu stalo natáčanie filmu Muž na ženenie (1991), kde sa zoznámil so svojou osudovou láskou Kim Basinger. Vtedy sa začalo búrlivé obdobie, ktoré sa začalo zlou kritikou filmu. Kritika ho položila a nahradili ho Harrisonom Fordom aj v pokračovaní filmu Honba na ponorku. Alec bol odjakživa búrlivák a jeho agresívna povaha sa prvýkrát prejavila incidentom s fotografom. Chcel vyfotiť Kim a ich trojročnú dcéru po odchode z nemocnice, Aleca to nahnevalo a napadol ho. V roku 2000 sa skončilo jeho manželstvo s Kim, kedy sa prevalilo to, aký bol násilný.

Kim tvrdila, že počas celého manželstva bola fyzicky aj psychicky týraná, Alec začal byť agresívny, ich život sa stal hlavnou témou bulváru. Napokon sa prevalilo, že samotná Kim trpí tiež psychickými problémami a bola alkoholička. Baldwin má však doteraz problém skrotiť svoju divokú povahu. Najväčšou ranou pre Baldwina bol fakt, žeby ho oddelila od jeho dcéry Ireland. Napokon však získal trvalé opatrovníctvo a po rokoch škandálov sa jeho život začal dávať dokopy a obnovenie zašlej slávy nastalo seriálom 30 Rock a postupne ho začal do svojich filmov obsadzovať aj slávny režisér Woody Allen. 


Alecovi Baldwinovi praskli nervy: Uškrtím ťa, kričal na reportérku!


Talentovaný rebel Charlie Sheen

Tohto búrliváka snáď ani nemusíme predstavovať. Charlie Sheen je synom slávneho hollywoodskeho herca Martina Sheena. Charlie si však dokázal nájsť vlastnú cestu k sláve, preslávilo ho mnoho filmov, ale na výslnie sa dostal v paródii Horúce strely. Charlie bol vtedy na vrchole svojej slávy a spolu s vrcholom prišli aj jeho excesy. Stal sa síce vyhľadávaným hercom, ale jeho život dostával trhliny a začal naberať tragické obrátky. Istý čas bol zasnúbený s herečkou Kelly Preston, terajšou manželkou Johna Travoltu, ktorú počas hádky nešťastne postrelil do ruky.

V tej dobe sa z neho pomaly stával alkoholik, podľahol aj drogám a podstúpil niekoľko liečení, kvôli ktorým stagnovala jeho kariéra. Dlho profitoval z bulváru, ktorého sa stal obľúbeným terčom. Svedčil v prípade madam Heidi Feiss, kedy priznal, že bol jej zákazníkom a okrem alkoholu a drog pribudli na jeho konto aj služby prostitútok. Vzťah k drogám sa mu stal takmer osudným v roku 1998, kedy ho hospitalizovali kvôli predávkovaniu sa kokaínom, Sheen priznal, že sa predávkoval, keď si ho skúšal zaviesť injekčnou striekačkou. Po roku v liečebni bol pripravený na veľký comeback, ktorý sa však celkom nekonal, pretože láska k alkoholu a drogám pretrvávala.


Nepoučiteľný zvrhlík Charlie Sheen: Návšteva u zubára sa zmenila na sexuálne obťažovanie!


Bol niekoľkokrát ženatý, jeho najznámejšou manželkou bola Denise Richards, ktorá tiež nebola anjelikom. Mal s ňou dve deti, no ani tento vzťah nevydržal. Ďalšiu manželku Brooke Mueller fyzicky napadol v Aspene, kde ho v decembri 2009 zatkli. V októbri 2010 zdemoloval izbu v hoteli Plaza, kedy sa policajtom priznal, že bol pod vplyvom kokaínu a alkoholu. Charlie Sheen sa zo svojich závislostí nikdy poriadne nedostal, ale seriály ako Dva a pol chlapa či Kurz ovládania ho opäť na chvíľu povzniesli.

Zdroj: telkac.sk 

Foto: SITA

Tagy: Robert Downey Jr. Charlie Sheen Alec Baldwin Mickey Rourke

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov