Starkovci si rozdelili svet: FOTO Originálna reakcia českého rezortu, vítame koniec občianskej vojny!

Game of Thrones
23.05.2019ZaujímavostiJeden z najsledovanejších seriálov tejto doby Game of Thrones ukončil svoju púť na televíznych obrazovkách. Za veľkolepé finále zožal viac kritiky ako pozitívnych ohlasov, no napriek tomu mal veľa svetlých momentov. Okrem fanúšikov, hercov či tvorcov na koniec seriálu reagovali aj českí zástupcovia z ministerstva zahraničných vecí. Vtipná a originálna poznámka rozprúdila debatu, do ktorej sa zapojili aj iné inštitúcie.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

České ministerstvo zahraničných vecí rozpútalo na svojom Facebooku obrovskú diskusiu. Zrejme nečakali, čo ich status spôsobí. Originálne totiž reagovali na koniec seriálu Game of Thrones. K svojmu statusu pripojili vlajku rodu Starkovcov a ich slová komentovalo 580 ľudí a ďalších vyše dvetisíc si status zdieľalo. 

Vítame ukončenie občianskej vojny

„Ministerstvo zahraničných vecí víta ukončenie dlhoročnej občianskej vojny v Západozemí. Zvolenie Brandona Starka vnímame ako pozitívny krok k posilneniu stability kráľovstva a pre zlepšenie životných podmienok obyvateľstva,“ uviedol rezort na Facebooku. Mnohí v komentároch vtipný príspevok ocenili, no našli sa aj neprajníci. 

K vyjadreniam sa okrem ľudí pripojili aj iné organizácie. Britské veľvyslanectvo v Prahe takisto odpovedalo na status komentárom. „Aye! All hail Bran the Broken, First of his Name, King of the Six Kingdom,“ napísali, čo v preklade znamená „Sláva, Branovi Zlomenému, prvému svojho mena, Kráľovi šiestich kráľovstiev.“ Príspevok si následne na svojom profile zdieľali. „Aye! Rod Windsorov podporuje voľbu nového kráľa Západozemia. Potvrdzujeme, že sme už obdržali pozvánku na slávnostnú korunováciu v Kráľovom prístavisku,“ dodali. 


Game of Thrones skončila skvelou epizódou: S osudmi postáv však nebudú všetci spokojní


Debata v plnom prúde

Rozsiahlejší komentár pridal aj Ústav medzinárodných vzťahov v Prahe. „Zmena systému vládnutia je síce menej revolučná voči pôvodne navrhovanej demokracie, momentálne však naozaj môžeme očakávať isté zlepšenie podmienok pre obyvateľov Západozemia. Krajina vyčerpaná vojnou dostane možnosť obnovy a pokiaľ sa podarí presadiť zmysluplné projekty ako kanalizácia, môžeme hovoriť o osvietenom vládnutí. Otázkou však zostáva, ako vždy, nástupníctvo Brandona Starka, ale aj nevyjasnené mocenské ambície Severného kráľovstva. Turbulencie môžu priniesť aj objavy nových krajín na západe či hrozbu spoza steny,“ napísal ústav. 

Ani celosvetová sieť poradenských spoločností, ktorá poskytuje služby v oblasti auditu, daní a poradenstva KPMG v Česku si nenechala ujsť príležitosť situáciu okomentovať. „Po zhliadnutí prvej porady lordov by sme čerstvému kráľovi Branovi Starkovi radi ponúkli poradenské služby v oblasti nastavovania interných procesov. Vzhľadom k odpútaniu sa Severeného kráľovstva tiež uvoľnujeme všetky kapacity našeho Immigration tímu a sme k dispozícii.“

Ľudia originalitu privítali

Väčšina originalitu statusu chválila a do debaty sa aktívne zapájala. „Ďakujem. Zlepšili ste mi deň, úžasné, že máme aspoň jedného ministra so zmyslom pre humor a s nadahom. Síce sa v tejto vláde a vo svojej strane asi musí cítiť dosť opustene, no ja mu fandím,“ napísala Berenika. Našli sa aj takí, ktorí sa však pýtali, či sa ministerstvo nudí. 

Koniec epického seriálu

Game of Thrones sa pondelňajšou epizódou rozlúčil s televíznym svetom. S koncom a celkovo s ôsmou sériou neboli fanúšikovia veľmi spokojní, napriek tomu to tvorcovia spravili najlepšie, ako vedeli. Takýto koniec naozaj nikto nečakal. Daenery Targaryen, ktorá od začiatku chcela ovládnuť Železný trón, zomrela rukou svojho milenca Jona Snowa. Skutočného následníka trónu a jej synovca. Brana Starka si zvolili za kráľa. 

Zhodli na sa tom lordi všetkých kráľovstiev. Prvýkrát sa tak nestal kráľom následník, ale zvolený človek. Sever ostal nezávislým kráľovstvom a na jeho čelo sa postavila Branova sestra Sansa. Jon bol kvôli svojej zrade a vražde Daenerys odsúdený na večnú stráž na Stene. Spolu s divokými sa odobral za stenu zrejme kolonizovať územie očistené od Neživých. Arya sa vydala skúmať, čo je na západ od Západozemia. Starkovci si nakoniec rozdelili celý svet. 

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: HBO

Tagy: Hra o tróny Jon Snow

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov