

Žltá mánia začala vianočným špeciálom, v ktorom Homer riešil finančné problémy tým, že hral v obchodnom dome Santu. Aj keď táto epizóda mala byť pôvodne až ôsmou v poradí, tvorcovia sa rozhodli kvôli blížiacim sa vianočným sviatkom prehodiť poradie, a tak si Homer s Bartom mohli staviť na psie preteky o čosi skôr a to 17. decembra 1989.
Simpsonovci si našli množstvo priaznivcov a stali sa rekordmanom vo vysielaní. V roku 1997 porazili aj Flinstonovcov a zhodili ich z vysielacieho trónu, na ktorom dovtedy sedeli.

Ak ste niekedy mali chuť pracovať na zábavnom projekte s tým, že vás bude bolieť brucho od smiechu, tak sa určite nezapájajte do tvorby Simpsonovcov. V priestoroch, kde sa vytvárajú nové epizódy totiž vládne pokojná a tichá atmosféra. Veď autori majú tvoriť a nie sa zabávať.
Hudobný úspech Ľadového kráľovstva: Animák boduje aj v tomto smere
Aj keď nás baví zisťovať zákulisné hádky a problémy, niekedy je pekné objaviť aj milú stránku tvorcov či hercov. Francúzski herci Phillipe Peythieu a Veronique Augereau, ktorí prepožičali hlas Homerovi a Marge, sa prvýkrát stretli počas konkurzu a o pár rokov na to sa zosobášili. Takže zo seriálových manželov sa stali skutoční, a tak vo francúzskej verzii je cítiť poriadnu chémiu medzi hlavnými postavami.
V Springfielde sa to hmýri hviezdami
Springfield bol založený v roku 1649 Jebediahom Springfieldom. Keď ide o názov, Groening si ho vybral z dôvodu, že Springfield sa nachádza v každom zo spojených štátov, takže sa nedá určiť, kde presne sa nachádza. Čo však o ňom vieme, je to, že bol časopisom Times vyhlásený za najhoršie mesto Ameriky a patrí medzi 400 najrýchlejšie sa rozvíjajúcich miest. Ale aj napriek tomu sa tam nepodarilo usporiadať Olympijské hry, pretože organizátorov odradilo Bartove šaškovanie.
Príbeh hračiek pokračuje: Nové Toy Story pod vianočný stromček
Že je Springfield úplne bežné mestečko, sa vôbec nedá povedať. Prešlo ním totiž poriadne množstvo hviezd a vďaka tomu sú zapísaný v Guinessovej knihe rekordov. Veď počas 23 sérií tam hosťovalo 596 celebrít. Mali sme možnosť vidieť speváka Michaela Jacksona, Paula Mc Cartneyho s manželko Lindou, fyzika Stephena Hawkinga, kapelu Greenday ale aj kráľovnú Alžbetu II. či bývalého premiéra Tonyho Blaira. Byť v Simpsonovcoch je niečo, čo sa jednoducho neodmieta. Zo seriálu sa stala kultová záležitosť, že dnes sa už nikto nečuduje, čo robí prezident spojených štátov v kreslenom seriáli.
Drogy, lieky a alkohol: Týchto slávnych hercov zabila chémia!
Čo ste ešte nevedeli?
- Lisa si znásobila oslavu ôsmich narodenín, pretože ich oslavovala vo dvoch rozdielnych epizódach.
- Väčšina priezvisk, ktoré majú postavy, pochádza z názvov ulíc Groeningovho rodného mesta Portlandu v Oregone.
- Dĺžka otváracej zvučky, počas ktorej sa hlavné postavy usádzajú na gauč, závisí od celkovej dĺžky danej epizódy. Ak potrebujú vyplniť voľný priestor, jednoducho úvodnú znelku natiahnu.
- Postavy mimozemšťanov Kang a Kodos sú pomenované podľa charakterov zo Star Treku, kde Kang je bojovník a Kodos masový vrah. Väčšine postáv sa stredné meno začína na J.
- Napriek mladému vzhľadu má Ned Flanders už 60 rokov.
- A chudák Milhouse schytal stredné meno Mussolini. Majte ho radi aj tak, veď on za to nemôže.
- Obľúbený plyšák mudrlantky Maggie je v skutočnosti hlavnou postavou Groeningovho komiksu Life in hell (Život v pekle).
Zdroj: telkac.sk