Simpsonovci: Príprava je nuda, no výsledok stojí za to

Simpsonovci
06.11.2014ZaujímavostiSeriál, ktorého hlavná myšlienka bola načrtnutá v priebehu pätnástich minút, sa stal miláčikom nielen divákov v Amerike. Občas kontroverzná a takmer obyčajná rodinka si našla fanúšikov po celom svete a stala sa hviezdou v počte vysielaných epizód. Kto ich nepozná, akoby ani nežil. Simpsonovci.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Žltá mánia začala vianočným špeciálom, v ktorom Homer riešil finančné problémy tým, že hral v obchodnom dome Santu. Aj keď táto epizóda mala byť pôvodne až ôsmou v poradí, tvorcovia sa rozhodli kvôli blížiacim sa vianočným sviatkom prehodiť poradie, a tak si Homer s Bartom mohli staviť na psie preteky o čosi skôr a to 17. decembra 1989.

Simpsonovci si našli množstvo priaznivcov a stali sa rekordmanom vo vysielaní. V roku 1997 porazili aj Flinstonovcov a zhodili ich z vysielacieho trónu, na ktorom dovtedy sedeli.

Ak ste niekedy mali chuť pracovať na zábavnom projekte s tým, že vás bude bolieť brucho od smiechu, tak sa určite nezapájajte do tvorby Simpsonovcov. V priestoroch, kde sa vytvárajú nové epizódy totiž vládne pokojná a tichá atmosféra. Veď autori majú tvoriť a nie sa zabávať.


Hudobný úspech Ľadového kráľovstva: Animák boduje aj v tomto smere


Aj keď nás baví zisťovať zákulisné hádky a problémy, niekedy je pekné objaviť aj milú stránku tvorcov či hercov. Francúzski herci Phillipe Peythieu a Veronique Augereau, ktorí prepožičali hlas Homerovi a Marge, sa prvýkrát stretli počas konkurzu a o pár rokov na to sa zosobášili. Takže zo seriálových manželov sa stali skutoční, a tak vo francúzskej verzii je cítiť poriadnu chémiu medzi hlavnými postavami.

V Springfielde sa to hmýri hviezdami

Springfield bol založený v roku 1649 Jebediahom Springfieldom. Keď ide o názov, Groening si ho vybral z dôvodu, že Springfield sa nachádza v každom zo spojených štátov, takže sa nedá určiť, kde presne sa nachádza. Čo však o ňom vieme, je to, že bol časopisom Times vyhlásený za najhoršie mesto Ameriky a patrí medzi 400 najrýchlejšie sa rozvíjajúcich miest. Ale aj napriek tomu sa tam nepodarilo usporiadať Olympijské hry, pretože organizátorov odradilo Bartove šaškovanie.


Príbeh hračiek pokračuje: Nové Toy Story pod vianočný stromček


Že je Springfield úplne bežné mestečko, sa vôbec nedá povedať.  Prešlo ním totiž poriadne množstvo hviezd a vďaka tomu sú zapísaný v Guinessovej knihe rekordov. Veď počas 23 sérií tam hosťovalo 596 celebrít. Mali sme možnosť vidieť speváka Michaela Jacksona, Paula Mc Cartneyho s manželko Lindou, fyzika Stephena Hawkinga, kapelu Greenday ale aj kráľovnú Alžbetu II. či bývalého premiéra Tonyho Blaira. Byť v Simpsonovcoch je niečo, čo sa jednoducho neodmieta.  Zo seriálu sa stala kultová záležitosť, že dnes sa už nikto nečuduje, čo robí prezident spojených štátov v kreslenom seriáli.


Drogy, lieky a alkohol: Týchto slávnych hercov zabila chémia!


Čo ste ešte nevedeli?

  • Lisa si znásobila oslavu ôsmich narodenín, pretože ich oslavovala vo dvoch rozdielnych epizódach.
  • Väčšina priezvisk, ktoré majú postavy, pochádza z názvov ulíc Groeningovho rodného mesta Portlandu v Oregone.
  • Dĺžka otváracej zvučky, počas ktorej sa hlavné postavy usádzajú na gauč, závisí od celkovej dĺžky danej epizódy.  Ak potrebujú vyplniť  voľný priestor, jednoducho úvodnú znelku natiahnu.
  • Postavy mimozemšťanov Kang a Kodos  sú pomenované podľa charakterov zo Star Treku, kde Kang je bojovník a Kodos masový vrah. Väčšine postáv sa stredné meno začína na J.
  • Napriek mladému vzhľadu má Ned Flanders už 60 rokov.
  • A chudák Milhouse schytal stredné meno Mussolini. Majte ho radi aj tak, veď on za to nemôže.
  • Obľúbený plyšák mudrlantky Maggie je v skutočnosti hlavnou postavou Groeningovho komiksu Life in hell (Život v pekle).

Zdroj: telkac.sk 

Foto: internet, FB

Tagy: Simpsonovci Groening

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov