Stál za zrodom Simpsonovcov či Ricka a Mortyho, narodenín sa nedožil: FOTO Budeš nám chýbať!

02.10.2019ZaujímavostiHollywood zasiahla ďalšia smutná správa. Pred vyše týždňom zomrel producent dvoch známych animovaných seriálov. Kolegovia J. Michaela Mendela sú touto správou zdrvení. Mendel začínal v americkom seriáli a postupne sa dopracoval až k štyrom oceneniam Emmy.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Joel Michael Mendel bol americký televízny producent, ktorý začínal v americkom seriáli All My Children. Je známy najmä kvôli práci na dvoch najznámejších amerických animovaných seriáloch Rick a Morty a Simpsonovci. Správa o jeho smrti zarmútila jeho rodinu i kolegov. 

Začiatky na vysokej škole

Ako producent začínal v dvoch amerických telenovelách - All My Children a Loving. Na projektoch pracoval počas letných prestávok od štúdia na univerzite Syracuse. Univerzitu absolvoval v odbore filmové a televízne vedy. Po škole spolupracoval s režisérom a producentom Jamesom L. Brookesom na projektoch Broadcast News, Big a The Tracey Ullman Show. 

Prvý diel Simpson Shorts s názvom Good Night

Bol pri zrode Simpsonovcov

Cesta k Simpsonovcom začala práve pri práci na šou Tracey Ullmanovej. V tejto šou boli koncom 80. rokov tzv. Skeče Simpsonových, resp. krátke film o Simpsonovcoch (v origináli The Simpsons shorts). Išlo o sériu animovaných skečov, ktoré vysielala televízia Fox v Ullmanovej šou v troch sériách. Práve v týchto skečoch sa rodina Simpsonovcov objavila prvýkrát. Skeče vytvoril Matt Groening, ktorý navrhol postavičky aj príbehy. 

Skeče sa prvýkrát objavili na televíznej obrazovke 19. apríla 1987. Seriál sa začal dielom Good night a skončil dielom TV Simpsons v máji 1989. V decembri toho istého roku uzrel svetlo sveta prvý diel animovaného seriálu Simpsonovci tak, ako ho poznáme dnes. Prvý špeciálny diel niesol názov Vianoce u Simpsonovcov. Práve v tomto čase sa k Simpsonovcom pridal Mendel ako producent animáku. 

Rick a Morty

Na seriáli pracoval prvých desať sérií a pomáhal vytvoriť 207 dielov. Za jeho prácu bol ocenený troma cena Emmy za vynikajúci animovaný program. Po odchode z Simpsonovcov Mendel produkoval predstavenia ako The PJs, The Oblongs, Drawn Together, Sit Down, Shut Up a Napoleon Dynamite. K ďalšiemu významnému projektu patrí obľúbený seriál Rick a Morty. K tomuto projektu sa pripojil v roku 2013 a o päť rokov neskôr získal ďalšie ocenenie Emmy za diel seriálu s názvom Pickle Rick. 

Epizóda z Ricka a Mortyho s názvom Pickle Rick

Smutná správa

Mendel býval v časti Los Angeles s názvom Studio City. Štvrť nesie pomenovanie po štúdiovom pozemku, ktorý v roku 1927 založil filmový producent Mack Sennett. Dnes je táto časť známa aj ako CBS Studio Center. Mal dve deti a jeho manželkou bola kastingová režisérka Juel Bestrop. Mendel zomrel 22. septembra 2019, dva dni pred svojimi 55. narodeninami vo svojom dome. 

Kolegovia aj rodina aj rodina boli z tejto správy zdrvení. Kolegovia si ho uctili aj prostredníctvom Simpsonovcov. Premiérový diel už 31. série animáku bol venovaný jeho pamiatke. Aj kolegovia zo seriálu Rick a Morty niesli túto správu ťažko.

Neviem, čo si bez teba počnem

Televízna sieť Adult Swin, ktoré Ricka a Mortyho vysielala sa so svojimi emóciami podelila na sociálnej sieti Twitter. „Všetci v Adult Swim sme zničení predčasným úmrtím producenta seriálu Mikea Mendela. Viedol a podporoval generáciu umelcov, spisovateľov a tvorcov a jeho neprítomnosť pocíti celá komunita. Naša najhlbšia sústrasť patrí jeho rodine, priateľom a kolegom,“ uviedli kolegovia.

Jeden zo spolutvorcov Ricka a Mortyho a Mendelov priateľ Justin Roiland sa takisto podelil so smutnou správou na sociálnej sieti. Smrť priateľa ho zasiahla. „Môj priateľ, partner a producent Mike Mendel zomrel. Som zničený. Moje srdce je zlomené a je s jeho rodinou. Neviem, čo si počnem bez teba po mojom boku, Mike. Som zničený,“ napísal. Príčina smrti producenta zatiaľ nebola objasnená. 

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: Facebook/Margarita Mix Hollywood, YouTube, Video: YouTube/psytonight, Adult Swim

Tagy: Simpsonovci Rick a Morty Michael Mendel

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov