Na Gotta (†80) spomína aj známy režisér: Keby takých slušných ľudí bolo viac...

Karel Gott
02.10.2019ZaujímavostiVzácny človek bol podľa režiséra Zdeňka Trošku Karel Gott, spevák, ktorý v utorok zomrel po ťažkej chorobe vo veku 80 rokov. Troška je šťastný, že s ním mohol pracovať, napríklad aj pri rozprávke Z pekla šťastie 2.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Mal som šťastie, že som ho roky mohol poznať. Karel Gott bol naozaj vzácny človek, vzdelaný a inteligentný a pritom neuveriteľne skromný, pozorný a vľúdny," povedal Troška pre ČTK. Keby takých slušných ľudí bolo viac, dobre by bolo v našej krajine, dodal režisér, ktorý do rozprávky Z pekla šťastie 2 obsadil obľúbeného speváka do dvojrole Pánaboha a Lucifera.

Gott mal niekoľko dvorných fotografov, patrili k nim Stanislav Tereba, Otto Dlabola, Ondřej Pýcha či Jakub Ludvík. Prvýkrát sa s ním pri práci stretol približne pred 15 rokmi. "Fotografoval som ho na obaloch jeho dosiek aj pri rôznych vernisážach. Spomínam si napríklad na jednu udalosť v Karlových Varoch, keď ešte žila Iveta Bartošová. Mal som tam výstavu fotografií, na jednej z nich bol Karel Gott a Iveta si ju vydražila a kúpila pre seba domov. Bol jej modla," spomínal fotograf Ludvík.

"Bol to úžasný človek, ktorý mal vždy dobrú náladu, bol veľmi pozitívny. Bol tiež veľmi vtipný, na každej fotenie s ním som sa tešil, bolo to pre mňa, akoby do ateliéru s ním prišlo svetlo," uviedol.

Zdroj: ČTK 

Foto: TASR - Pavel Neubauer

Tagy: Karel Gott Zdeňek Troška Jakub Ludvík

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov