FOTO Nezabudnuteľný maestro a kráľ spevu: Karel Gott (†80) zahviezdil aj vo filmoch

Karel Gott
03.10.2019ZaujímavostiCelý svet zasiahla smutná správa. Vo veku 80 rokov zomrel v utorok krátko pred polnocou český spevák Karel Gott. Naposledy vydýchol doma, obklopený rodinou. Najväčšia československá spevácka osobnosť si okrem spevu zahrala aj vo viacerých filmoch.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Gott je držiteľom 22 československých a 20 českých zlatých slávikov, vlastní viac ako 60 zlatých platní, sedem diamantových platní, nahral približne 2600 pesničiek. Spevák si popri tom zahral role aj menšie úlohy v niekoľkých českých filmoch, okrem iného v legendárnom českom muzikáli Kdyby tisíc klarinetů (1964), Slasti otca vlasti (1969), Hrubeš a Mareš sú kamaráti do dažďa (2005) či Nestyda (2008). 

Hlavnú úlohu moderného strakonického Dudáka vytvoril vo filmovom muzikáli Hviezda padá nahor (1974), zahral si ale aj v rozprávkach Z pekla šťastie 2 (2001) a Keď draka bolí hlava (2018). Nezabudnuteľná je aj jeho krátka epizóda vo filme Bolka Polívku Dědictví aneb Kurvahošigutntág a v pokračovaní Dědictví aneb Kurvaseneříká. Budúci rok na jar bude mať v kinách premiéru celovečerný dokumentárny film o Gottovi, ktorý natočila režisérka Olga Malířová Špátová.

FOTOGALÉRIA: Karel Gott v rôznych filmových úlohách

Zdroj: ČTK  telkac 

Foto: Space Films / Petr Machan, Video: Youtube

Tagy: Karel Gott

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov