Nepríjemný pocit a dávka strachu: VIDEO Film nemusí byť horor, aby dokázal vydesiť

Natalie Portmanová v Čiernej Labuti
31.10.2019ZaujímavostiMáte chuť sa báť? Nemusíte však vždy siahať po hororoch. Nasledujúce filmy síce podľa popisu a zaradenia do žánru nie sú horormi, no môžu byť poriadne desivé.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Black Swan (2010)

Film Čierna labuť je síce žánrovo zaradený ako mysteriózna dráma či triller, no dokáže navodiť veľmi nepríjemné pocity, dokonca porovnateľné s hororovou situáciou. Neuveriteľne talentovaný režisér Darren Aronofsky vytvoril veľmi znepokojujúci film, v ktorom si hlavnú hrdinku, svetovú balerínu, zahrala Natalie Portman. Vďaka jej dokonalému výkonu boli desivé scény desivejšie a úzkosť silnejšia. Stačilo len vidieť, ako si vytrháva perie...


Mohlo by vás zaujímať: Vrahovia ako inšpirácia: Tieto filmy vznikli podľa skutočných prípadov


Duel (1971)

Fantastický Steven Spielberg tvoril zaujímavé kúsky ešte skôr, ako sa stal legendou. Jeden z jeho prvých kúskov priniesol príbeh obchodného cestujúceho Manna. Keď raz cestuje na poradu so šéfom, tak sa za ním na ceste objaví kamión s tajomným vodičom. Ten ho začne prenasledovať a usiluje sa ho odpratať z cesty. Z obyčajnej cesty sa tak stáva boj o život. Perfektný Weaver v hlavnej úlohe v spojení s dokonale vytvoreným napätím a atmosférou úzkosti a strachu je jednoznačne kvalitná kombinácia. A mnohé horory by Duelu mohli závidieť.

Sedem (1995)

Režisér David Fincher si vzal sedem hriechov a postavil na nich sedem vrážd. Po brutálnom vrahovi pátra Morgan Freeman ako detektív Somerset a Brad Pitt v úlohe nováčika Millsa. Šialený vrah si pre vyšetrovateľov pripravil hneď niekoľko nepríjemných prekvapení. Temná kriminálka s depresívnym podtónom vytvorila situácie, v ktorých budete pociťovať strach i úzkosť.


Mohlo by vás zaujímať: Temná inšpirácia z filmov: Tieto horory sa stali desivou skutočnosťou


Take Shelter (2011)

Mike Nichols vytvoril film, ktorý ľahko spôsobí divákom nespavosť. Nie však kvôli strašidlám či monštrám, ale kvôli bežným a jednoduchým strachom. Psychologická dráma ponúka príbeh Curtisa, ktorý žije v Ohiu s manželkou a nepočujúcou dcérou. Začnú ho však sužovať nočné mory o smrtiacom daždi, kvôli čomu začne na záchranu svojej rodiny stavať podzemný bunker. Čo je na tom skutočné a čo sen, sa dá hádať len veľmi ťažko. V každom prípade si však s Curtisom prežijete poriadne psychické peklo.


Mohlo by vás zaujímať: Deti zo známych hororov: Vtedy poriadne desivé a teraz? Takýto majú život


Buried (2010)

Aj príbeh Paula Conroya (Ryan Reynolds), amerického dodávateľa pracujúceho v Iraku, je poriadne desivý. Z dôvodov, ktoré nechápal, bol unesený a zaživa pochovaný v drevenej krabici. Jedinou jeho záchranou môže byť mobil, no čo z neho, keď nevie, kde sa nachádza. Režisér Rodrigo Cortes veľmi schopne využil strach diváka z uzavretých priestorov. Paul sa takmer nemôže hýbať, pocit úzkosti a paniky sa stupňuje. No nič príjemné to teda nebude.

Autor: © Zoznam/mb

Video: Youtube

Tagy: Sedem Čierna labuť Duel Buried Take Shelter

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov