Nohavice Sandy z Pomády sa vydražili za státisíce: FOTO Neuveríte, kde skončili!

08.11.2019ZaujímavostiPriliehavé čierne nohavice, ktoré mala na sebe herečka Olivia Newton-John v úlohe Sandy vo filme Pomáda, si na aukcii pred niekoľkými dňami kúpila zakladateľka firmy na zoštíhľujúcu bielizeň. Americká miliardárka Sara Blakely, ktorá založila spoločnosť Spanx, v televízii CBS povedala, že nohavice nechá zarámovať a potom ich vyvesí v sídle firmy v Atlante.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Tento kus odevu sa podľa Blakelyovej stal vzorom pre čierne tvarujúce legíny z materiálu imitujúceho kožu, ktorý je súčasťou sortimentu spoločnosti Spanx. Podnikateľka v aukcii uspela s ponukou 162 500 dolárov (takmer 147-tisíc eur).

Kľúčová scéna z Pomády

Tesné nohavice a koženku mala Newton-John na sebe v kľúčovej scéne z Pomády, v ktorej sa z poslušnej stredoškoláčky premenila na rebelku a spolu s Johnom Travoltom spieva duet You are the One That I Want. Kostymérky museli herečku pri natáčaní filmu z roku 1978 doslova „všiť“. Nohavice a kožená bunda sa na aukcii predali dohromady za 405 700 dolárov (takmer 367-tisíc eur). Na predaj teraz boli s rozbitým zipsom.

Podľa aukčnej siene Julien's Auctions to bol viac ako dvojnásobok odhadovanej ceny. Speváčka do aukcie venovala päťsto predmetov. Táto suma a časť výnosov z predaja iných predmetov pripadne stredisku Newton-Johnovej pre liečbu a výskum rakoviny v Austrálii. Herečka a speváčka sama patrí medzi onkologické pacientky.

Aukcia, v ktorej si mohli filmoví fanúšikovia zakúpiť okrem iného aj podpísané plagáty alebo rad modelov, ktoré herečka počas svojej kariéry nosila, vyniesla celkovo 2,4 milióna dolárov (takmer 2,2 milióna eur). Austrálska herečka Olivia Newton-John je štvornásobnou držiteľkou cien Grammy. Vlani oznámila, že jej lekári tretíkrát za posledných 30 rokov diagnostikovali rakovinu.

Zdroj: ČTK 

Foto: YouTube, SITA/AP/Richard Shotwell/Invision, Video: YouTube/Nostalgic Hits

Tagy: John Travolta Pomáda Olivia Newton-John

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov