Bez nich by hrdinovia neexistovali: Aj animovaní zloduchovia vedia poriadne potrápiť

Scar
21.01.2020ZaujímavostiV popredí animákov zvyknú z pochopiteľných dôvodov byť hrdinovia, princezné, víly, jednoducho kladné postavy. Tomu by tak ale nemohlo byť, keby im neboli neustále v pätách nejakí zloduchovia, ktorí nepoznajú zľutovanie. Títo dokázali narobiť trápenie nielen hrdinom, ale aj malým divákom.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Zlá kráľovná (Snehulienka a sedem trpaslíkov, 1937)

Kráľovná Grimhilde by mohla byť krásna a dobrá, keby nebolo toho jej hrozného úškľabku na tvári, márnivosti, posadnutosti a otráveného ovocia. 


Mohlo by vás zaujímať: Vizionári Simpsonovci: Predpovedali prezidenta, trojokú rybu aj kúpu filmovej spoločnosti


Lord Farquaad (Shrek, 2001)

Mocný lord a vládca Dulocku nie je spokojný s titulom lord a túži sa stať kráľom. Aký bol malý, taký bol protivný a očividne si potreboval niečo dokazovať. Veď kto pri zmysloch by bol schopný vypočúvať Perníčka a vytrhávať mu gombičky? Sám síce nie je veľmi odvážny, ale nebojí sa nasadiť životy iných ľudí na dosiahnutie svojich plánov.

Cruella de Vil (101 dalmatíncov, 1961)

Cruellu zničilo jej módne šialenstvo. Keby nebola priam posadnutá túžbou vlastniť kabát z pravej kožušiny roztomilých šteniatok, mohlo byť všetko v poriadku. 


Mohlo by vás zaujímať: VIDEO Pobavia, ale aj roztopia vaše srdce: Toto sú najlepšie animované krátkometrážne filmy


Scar (Leví kráľ, 1994)

Zloduch, ktorý nám v detstve (a mnohých aj v dospelosti) spôsobil množstvo sĺz, si vôbec nepremyslel svoju vládu. Jednoducho zabil kráľa Mufasu, vypustil hyeny a nechal ich terorizovať celú krajinu. Takým vládnutím si len vytvoril kopu odporcov a nakoniec aj padol, našťastie. Veď bez akýchkoľvek zázračných schopností takmer dokázal zničiť celý kontinent.

Maleficent (Šípková ruženka, 1959)

Rohatá zlá víla bola celé roky posadnutá princeznou Aurorou, a to len preto, že ju nepozvali na krstiny. Ak toto nepatrí na vrchol šialeného správania, tak potom už nič.

Gargamel (Šmolkovia)

Väčšina zloduchov zasvätí svoj život nenávideniu jedného hlavné hrdinu, no Gargamel to posunul na vyššiu úroveň. Každú minútu svojho života strávil premýšľaním nad všetkými modrými Šmolkami. Žeby za to mohla ich neustále šťastná nálada alebo spev?


Mohlo by vás zaujímať: Milovaní Weasleyovci vyrástli: Aha, ako sa zmenili predstavitelia čarodejníckej rodiny


Matka Gothel (Na vlásku, 2010)

Staršia žena terorizuje krásne mladé dievča len preto, aby si ona sama mohla užívať dlhovekosť a krásu. Tvári sa pritom, že je jej matkou, no v skutočnosti ju uniesla od skutočných rodičov. Matka Gothel svoju obeť tak spracovala, že by sa dalo hovoriť aj o štokholmskom syndróme. Asi to bude tak, ako spieva: “Mama to vie najlepšie.”

Autor: © Zoznam/mb

Foto: Disney, Dreamworks

Tagy: Na vlásku Leví kráľ Šípková Ruženka Snehulienka

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov