Naozaj zaslúžená pocta: Oscarový režisér dostane vlastnú hviezdu

Peter Jackson
25.11.2014ZaujímavostiNovozélandský filmár Peter Jackson dostane 8. decembra hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy. Päťdesiattriročný rodák z Wellingtonu, ktorý nakrútil adaptácie kníh Pán prsteňov a Hobit, bude mať svoju hviezdu s poradovým číslom 2538 pred Dolby Theatre, kde sa koná odovzdávanie Oscarov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Na ceremoniáli sa zúčastní viacero členov hereckého obsadenia spomínaných snímok ako napríklad Orlando Bloom, Elijah Wood, Evangeline Lilly, Lee Pace, Luke Evans, Richard Armitage či Andy Serkis.


Finančná bomba menom Hobit: Rovnaký režisér, trikrát vyššie náklady!


Peter Jackson na seba na začiatku kariéry upozornil ako režisér hororových komédií. V roku 1995 si spolu s Fran Walsh vyslúžil nomináciu na Oscara za scenár drámy Nebeské stvorenia (1994). Celosvetovo sa však preslávil najmä adaptáciou trilógie J.R.R. Tolkiena Pán prsteňov, ktorej záverečná časť s podtitulom Návrat kráľa (2003) mu v roku 2004 vyniesla tri Oscary. Nakrútil tiež trojdielnu adaptáciu Tolkienovej knihy Hobit, ktorej jednotlivé časti dostali podnázvy Neočakávaná cesta (2012), Smaugova pustatina (2013) a Bitka piatich armád (2014). Posledná menovaná epizóda sa dostane do slovenských kín 11. decembra. Postaral sa aj o úspešný remake King Konga (2005) či drámu Pevné puto (2009), ktorá je adaptáciou románu Alice Sebold.

Zdroj: SITA 

Foto: SITA, internet

Tagy: Peter Jackson

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov