Viac než len zábava: Filmy, ktoré zmenia váš pohľad na život

Filmy, ktoré dokážu inšpirovať.
09.12.2014ZaujímavostiFilmy sú rôzne. Niektoré nás majú pobaviť, iné vystrašiť, no sú aj také, ktoré nás motivujú a inšpirujú – jednoducho povedané, vnútorne nás posunú vpred. Takýchto diel nie je veľa, no trojica nasledujúcich snímok v sebe ukrýva silu zmeniť našu „životnú optiku“.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Cloud Atlas

„Príbeh o tom, ako sa dokážu činy jednotlivcov navzájom ovplyvniť v minulosti, prítomnosti a budúcnosti, tak ako sa duša vraha zmení na hrdinu a ako láskavý skutok rezonuje naprieč storočiami a inšpiruje revolúciu.“ Atlas mrakov nie je ľahké plne pochopiť, nakoľko si vyžaduje sústredenie a zamyslenie sa. Napriek tomu je jeho základné posolstvo jednoduché a jasné: aj ten najdrobnejší čin môže mať fatálne dôsledky, či už v dobrom, alebo zlom. Dalo by sa povedať, že základným konceptom tejto snímky, v ktorej si zahrali aj Tom Hanks či Hale Berry, je tzv. teória chaosu.


Seriály, ktoré vždy rozosmejú: Pozrite sa na 10 najlepších sitkomov


Jedným zo základných motívov filmu je aj karma: dobro či zlo v jednom živote sa nám vráti v tom ďalšom. Či už na reinkarnáciu veríte alebo nie,  pozrite si tento film a ak ste to doteraz nerobili, nezabúdajte, že aj to najjemnejšie gesto v sebe môže ukrývať nevídanú silu. Aj keď to niekedy trochu trvá.


Kritici zvolili filmy roka: Uspel najmä A Most Violent Year


Matrix

Kto by bol povedal, že prevažne akčný film v sebe ukrýva silné filozofické posolstvo? Zrejme najväčší kariérny úspech herca Keanu Reevesa je šikovnou vysokorozpočtovou adaptáciou zdvihnutého ukazováka – akýmsi upozornením nie pre určitú skupinu ľudí, ale pre celú spoločnosť! Neo pracuje v kancelárii ako bežný človek, svoj život presedí pred počítačom. Nič nevšedné sa okolo neho nedeje. Neskôr však zistí, že realita, ktorú vníma, vôbec nie je skutočná, a že ide len o ilúziu, v ktorej je ľudstvo uväznené. Prenesený význam sa nachádza doslova v každej scéne.


Milovníci filmov rozhodli: Toto sú naj sci-fi snímky histórie


Neo zažíva duchovnú osvetu, počas ktorej zistí, že spoločnosť je zotročená systémom Matrixu, a keď sa z neho konečne oslobodí, zisťuje, že jeho schopnosti sú nesmierne. Preto sa vydáva do boja proti otrokárom, aby z nevedomosti vyslobodil každého jedného človeka na Zemi. Anarchia je jedna vec, ale otvoriť oči a rozhliadnuť sa navôkol, uvedomiť si, ako silno nás spoločnosť ovplyvňuje a ako veľmi sa jej musíme podriaďovať – to je niečo, nad čím by sa mal zamyslieť každý z nás. Nemáme, bohužiaľ, superschopnosti ako Neo, no odkaz je zreteľný: keď precitneme z ilúzie, získame silu niečo vo svete zmeniť.


Najhoršie herecké výkony: Aj hviezdy to vedia pokaziť


Rocky

Životná úloha Sylvestera Stallonea je absolútnou demonštráciou ľudskej nezlomnosti, vďaka ktorej sa z obyčajného, pouličného boxera stáva svetový šampión v ťažkej váhe. Rocky Balboa je chudobný a neoplýva ani veľkou inteligenciou, no vyznačuje sa jednou veľmi silnou stránkou – keď spadne, postaví sa a ide ďalej. Rocky je úžasným filmom plným inšpirácie pre každého.


Peniaze nie sú všetko: 10 predražených filmov, ktorým to nevyšlo


Ukazuje nám, že nezáleží na tom, koľkokrát človek spadne, ale že sa vždy pozviecha a odhodlá sa pokračovať. Nevzdávať sa, ísť ďalej, prekonať bolesť a bojovať proti nepriaznivým okolnostiam – príbeh bojovníka z Filadelfie je príbehom nás všetkých. Nebojme sa teda prekonávať svoje limity a najmä nezabúdajme, že pokiaľ nezaznie gong, zápas nie je u konca!


Sú slávni a protivní: 10 hercov, s ktorými nikto nechce pracovať


Zdroj: telkac.sk 

Foto: internet

Tagy: Matrix Rocky Cloud Atlas

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov