Rozhodnite o najlepšom slovenskom filme: Slnko v sieti spúšťa divácke hlasovanie

Loli paradička
15.08.2020ZaujímavostiNárodné filmové ocenenie Slnko v sieti za rok 2019 spozná o necelý mesiac svojich víťazov. O laureátovi Diváckej ceny rozhodne verejnosť, ktorá môže od piatka hlasovať za svoj obľúbený film. Informoval o tom za organizátorov Radomír Brhlík.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Jubilejný 10. ročník Slnka v sieti sa bude niesť v duchu osláv filmu a umenia. O ocenenie za minulý rok sa uchádzali hrané, dokumentárne a animované snímky. Do druhého kola hlasovania posunuli akademici 14 z nich. Laureátov filmových cien vyhlásia v stredu 9. septembra v bratislavskej Starej tržnici. Program odvysiela RTVS o 20.30 h v priamom prenose na Jednotke.

Nový slovenský film bude poriadne netradičný: Ženské hrdinky, ale aj hororová zápletka!

Počas galavečera odovzdajú aj ocenenie Slnko v sieti za Výnimočný prínos slovenskej kinematografii a Divácku cenu, o ktorej v online hlasovaní rozhodne verejnosť. Ašpiruje na ňu 24 filmov, ktoré vznikli v slovenskej produkcii alebo koprodukcii a vlani ich uviedli v kinách. "Každý hlasujúci môže spomedzi nich vybrať jeden, ktorý považuje za najlepší a vo formulári na webovej stránke Slnka v sieti mu udeliť svoj hlas," vysvetlil Brhlík k hlasovaniu, ktoré potrvá do 3. septembra.

V minulosti odovzdávala Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) ocenenia najlepším filmom a filmárom raz za dva roky, piaty rok ich udeľuje každoročne. Nominácie v jednotlivých kategóriách vyhlásila akadémia 26. februára. Galavečer sa mal pôvodne konať 17. apríla. Tento dátum musel byť v súvislosti s opatreniami proti šíreniu nového koronavírusu a ochoreniu COVID-19 z preventívnych dôvodov presunutý na september.

"Pevne verím, že sa nám i napriek striktným bezpečnostným pravidlám obmedzujúcim počet ľudí v hľadisku podarí divákom pri televíznych obrazovkách priniesť výnimočný zážitok z odovzdávania filmových cien," uviedla Wanda Adamík Hrycová, prezidentka SFTA. Hlasovať o filmoch môžete tu. 

Zdroj: TASR 

Foto: Forum Film

Tagy: slovenské filmy Slnko v sieti divácke hlasovanie

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov