Škody v Hobitovi vyčíslené: Exotov, akými sú trpaslíci, nepoistí nikto!

Hobit
11.12.2014ZaujímavostiV treťom dieli trilógie Hobit pod názvom Hobit: Boj piatich armád, ktorá do nemeckých kín vstúpi už vo štvrtok (11.12.) , toho bude zničeného viac než dosť. Poisťovnícky trh Stredozeme sa tak dostáva až na pokraj úplného kolapsu. Informovala o tom nemecká poisťovňa Allianz AG.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Vzhľadom na blížiacu sa premiéru nechce Allianz prezradiť príliš veľa, preto v skratke uvádza niekoľko príkladov. Mimoriadne draho vyjde útok draka Smauga na morské mesto, ktorému padne za obeť odhadom 1200 drevených rodinných domov, 250 lodí, sídlo vlády a poplašná veža. Škody výrazne presiahnu 90 miliónov eur. 


Z papiera na zelené plátno: Najlepšie filmové adaptácie kníh


Pri útoku dochádza aj k potopeniu vzácneho zlatého pokladu, ktorý sa však podľa názoru odborníkov bude dať znovu z morského dna zachrániť takmer za 100.000 eur. Nepríjemnosti spôsobilo zničenie historických šiat elfky Galadriel. Keďže išlo o neoceniteľne vzácny odev, riešením by bolo iba finančné vyrovnanie vo výške 85.000 eur.

Rozsah materiálnych škôd vyčíslili experti Allianz Nils Möckelmann a Andreas Hufgard v rámci projektu klientskeho časopisu pod názvom Schadenakte (škodový spis). Analyzujú fantazijné diela a snažia sa vypočítať sumu, ktorú by poisťovne museli za spôsobené škody vyplatiť. Obaja si pozreli všetky tri diely Hobita a presedeli v kine takmer osem hodín. Škody v celej trilógii vyčíslili presne na 671.714.844 eur.

Došli pritom k záveru, že Stredozem nie je možné poistiť. "Po troch rozsiahlych škodách sa Allianz Versicherungs-AG rozhodla neponúkať rodine trpaslíkov žiadny ďalší poistný balík. Keďže sa už nenájde iná globálne podnikajúca finančná spoločnosť, ktorá by podobných exotov poistila, môžeme poistný trh Stredozeme považovať za skolabovaný," konštatujú experti Allianz. 

Najvyšší čarodejník Saruman Biely tak má dve alternatívy: buď môže poistný trh Stredozeme zoštátniť, alebo založiť poistné združenie fungujúce na princípe reciprocity. Otázka znie, či sa na to znepriatelené strany dajú nahovoriť. Nanešťastie J.R.R. Tolkien ponechal túto otázku nezodpovedanú.

Zdroj: TASR 

Foto: internet

Tagy: Hobit: Boj piatich armád

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov