V Atlante začali točiť nového Spider-Mana: Pripomeňte si slávneho hrdinu týmito zaujímavosťami

Tom Holland ako Spider-Man
29.10.2020ZaujímavostiLen prednedávnom sa svet dozvedel informáciu, že Disney pokračuje v rozvíjaní svojho Marvel Cinematic Universe. V Atlante sa totiž začalo nakrúcanie nového Spider-Mana s Tomom Hollandom. Malo by ísť o jeho posledný film v rámci MCU (okrem toho by sa mal hrdina ukázať ešte v jednej tímovke) a potom sa už nadobro presunie do filmového univerza štúdia Sony.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Záporákom v tomto filme by mal byť prekvapivo Electro, ktorého si opäť zahrá Jamie Foxx. Ten túto postavu stvárnil v The Amazing Spider-Man s Andrewom Garfieldom ako Spider-Manom. Aj ten by sa mal podľa všetkého objaviť, pričom sa šušká o účasti všetkých hercov, ktorý ho od roku 2002 stvárnili. Vidieť by sme tak mali príbeh "multivesmíru", podobný tomu animovanému, ktorý sa do kín dostal v roku 2018.

Doctor Strange mieri na pomoc Spider-Manovi: Vo filme sa objavia aj nečakané postavy

Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli priniesť vám výber zaujímavostí o tomto pavúčom superhrdinovi, a to naprieč celým MCU (Marvel Cinematic Universe). Zameriame sa teda na stvánenie Spider-Mana Tomom Hollandom a nie ostatnými hercami v minulosti. 

Tetovania, ktoré by ste nečakali

Tom Holland bol dlho na zozname hercov, ktorí by mohli získať možnosť stvárniť Spider-Mana. Keď sa však nakoniec dozvedel, že rolu naozaj získal, dal si na chodidle vytetovať obrázok pavúka. To je však stále nič v porovnaní s režisérom Jonom Wattsom, ktorý okrem iného presvedčil producentov tak, že si na hruď nechal vytetovať veľkú kresbu Spider-Mana. A o mužovi za kamerou bolo rozhodnuté. 

Holland naštartoval svoju hereckú kariéru tak skoro, že v podstate ani nemal čas chodiť do normálnej školy, nehovoriac o tom, že britské sa v mnohom od amerických líšia. Aby sa však len neflákal, štúdio ho poslalo pod falošnou identitou na The Bronx High School of Science. Ľudia však pôvodne s výberom herca neboli príliš spokojní a tvrdili, že Tom je príliš mladý. V skutočnosti je ale o niekoľko rokov starší, ako postava Petra Parkera z komiksov, kde sa z neho Spider-Man stal už v 15. rokoch.

Prepojený vesmír

Ako vždy, aj tentokrát sú komiksové filmy plné detailov a odkazov. Napríklad na hodine chémie nechýbajú na stene známi vedci - Charles Darwin, Isaac Newton, Nikola Tesla či Albert Einstein. Na samom konci nájdeme Brucea Bannera, a teda Hulka. Okrem toho samotný podtitul prvého filmu (Homecoming, resp. Návrat domov) bol vybraný tak, aby ho mohli ľudia vnímať rozdielne. Na jednej strane ide o samotný komiksový príbeh, na druhej jasný odkaz na návrat obľúbenej postavy do sveta Marvelu, kde sa nemohol objaviť kvôli predošlým komplikáciám so štúdiom Sony.

Návrat dvoch hercov do úlohy Batmana, ale aj ukážka nového: TOTO plánuje najbližšie roky DC

Pokračovanie s názvom Ďaleko od domova je prvým filmom, ktorý sa odohráva mimo New Yorku, a zároveň prvým filmom celého MCU, ktorý sa odohráva v Českej republike. Bojová scéna v "Prahe" sa točila v Liberci, nakoľko nebolo možné kvôli turistom uzavrieť staromestské námestie na dostatočne dlhý čas. Vo filme sa okrem toho objavuje aj moderátor českej televízie Michal Kubal či český herec Lukáš Bech.

Česko v centre pozornosti

Celkovo sa nakrúcalo v pražskom Divadle na Vinohradech, Opere, Obecním Domě, hoteli Carlo IV, Karlovom moste, Na Kampě, pri Rudolfine či na Radnických schodoch. Tvorcovia pokračovali v pivovare v Kostelci nad Černými lesy či v Liberci na námestí Edvarda Beneša. Na vlastné náklady dokonca opravili Neptunovu kašnu v Liberci. Dokonca aj námestie v "Holandsku" sa nakrúcalo v Prahe, rovnako ako krčma v Rakúsku je len podnik v českej obci Dobřeň na Kokořínsku.

Štúdio je známe tým, že si postupne buduje svoj prepojený filmový vesmír a deje sa tak aj v tomto filme. Spider-Man v prvom filme vypočúva Aarona Davisa, ktorého stvárnil Donald Glover. Táto postava je strýkom Afroameričana Milesa Moralesa, ktorý sa neskôr stane Spider-Manom. Komiksovým fanúšikom je Davis známy aj ako záporák Prowler. Pri sťahovaní základne Avengers sa zase Happy Hogan pýta, či zbalili aj Thorov magický opasok. Ten má názov Megingjörð a zdvojnásobuje jeho silu. 

Na záver tu pre vás máme ešte niekoľko krátkych zaujímavostí: 

  • Marisa Tomei je najmladšou predstaviteľkou tety May. v čase nakrúcania mala len 50 rokov, čo je oproti 75-ročnej Rosemary Harris a 65-ročnej Sally Field značný rozdiel. 
  • Štáb v Berlíne vôbec nenatáčal. To, čo vyzerá ako Berlín, je v skutočnosti Londýn s počítačovo dorobenými prvkami, ktoré mali evokovať hlavné mesto Nemecka. 
  • Spider-Man: Ďaleko od domova je prvým filmom o pavúžom mužovi, ktorý v kinách zarobil miliardu dolárov. Okrem toho ide o prvý film, kde nezaznie slávna zvučka použitá v seriáloch aj predchádzajúcich filmoch.
  • V zatiaľ poslednom filme môžete počuť aj slovenčinu. Počas prechodom cez Alpy zaznie pieseň Slnko od Marcely Laiferovej.
  • Praha za propagáciu zaplatila päť miliónov korún.
  • Peter Parker sa podľa pasu narodil 10.8., čo sedí s dátum, kedy v roku 1962 vznikol komiksový Spider-Man.
  • V prvom filme je zásadná chyba. V úvode filmu sa píše, že sa odohráva osem rokov po udalostiach z filmu Avengers. V skutočnosti sa ale Homecoming odohráva v roku 2016. Marvel chybu priznal a ľuďom odkázal jednoduchú vetu: „Proste to ignorujte.“

Zdroj: telkáč 

Foto: Photo © Sony Pictures

Tagy: Disney Spider-Man Tom Holland zaujímavosti MCU

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov