Neviete, čo pozerať? HBO ponúka premiéry na dlhé večery: Napätie sa bude dať krájať...

10.11.2020ZaujímavostiZima sa blíži, dni sú čoraz kratšie a počas koronových večerov nikto z nás nepohrdne dobrým filmom či seriálom. HBO ich má k dipozícii hneď niekoľko. Máte sa naozaj na čo tešiť.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Zrejme najočakávanejším seriálom je The Undoing, kde si zahrali Hught Grant a Nicole Kidman. Dočkáte sa aj ocenených filmov, ale aj tých, ktoré poznáte.

Mala si to vedieť (The Undoing)

Dráma z produkcie HBO, premiéra 2. novembra

"Nech už ste počula čokoľvek, je to horšie, než si myslíte!" Skvele natočená, premyslene obsadená, dramaticky vygradovaná šesťdielna miniséria scenáristu Davida E. Kelleyho (Veľké malé klamstvá) a režisérky Susanne Bier (Nočný recepčný) pojednáva o úspešnej psychoterapeutke Grace Fraser (Nicole Kidman), jej manželovi Jonathanovi (Hugh Grant) a milovanom synovi Henrym (Noah Jupe), ktorý navštevuje prestížnu súkromnú školu v New Yorku.

Zdanlivo idylický život krásnej rodiny sa znenazdajky obráti naruby. Namiesto osláv Gracinej prvej publikovanej knihy sa rieši bezcitná vražda, zmiznutý manžel a reťazec hrozných udalostí. Katastrofa pred zrakmi verejnosti narastá do netušených rozmerov. Grace musí pochovať svoj doterajší život a začať kvôli sebe aj svojmu dieťaťu znova.

Sektor (Industry)

Premiéra 10. novembra o 21:00, každý utorok nový diel

Skupina ambicióznych dvadsiatnikov sa snaží budovať kariéru a  budúcnosť vo svete medzinárodných financií. Absolventi súťažia o obmedzenú ponuku stálych pracovných miest v  poprednej londýnskej investičnej banke. Spolupracovníci, priatelia, milenci aj nepriatelia sa nechajú pohltiť firemnou kultúrou organizácie, v ktorej sa všetko riadi nielen obchodom a dividendami, ale tiež sexom, drogami a egom. Členovia skupiny zažívajú prvé úspechy a prehry a uvedomujú si, že život možno nie je len honba za peniazmi a lepším postavením.

Joker

Nedeľa 15. novembra 2020, 20:00 na HBO a HBO GO

Skrachovaný komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. V jeden deň sa potuluje vo svojom obleku klauna po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi. Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Opustený Fleck začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zločinca, ktorého už čoskoro bude svet poznať pod menom Joker.

Jeho temné esenceII./Temné hmoty II. (His Dark Materials II.)

20:00 Utorok 17. novembra 2020 na HBO GO a HBO, vždy v utorok jedna časť

Druhá séria seriálovej adaptácie oceňovanej rovnomennej trilógie spisovateľa Philipa Pullmana, majstrovské dielo fikcie. Osirelá Lyra (Dafne Keen), zdanlivo obyčajná, ale odvážna mladá žena z iného sveta, v ktorom sú veda, teológia a mágia vzácne prepojené, pri pátraní po zmiznutom kamarátovi odhalí zlovestné sprisahanie, ktorého súčasťou sú únosy detí. Snaží sa porozumieť záhadnému javu zvanému Prach.

Lyra cestuje paralelnými svetmi, z ktorých sa jeden nápadne podobá tomu nášmu, a stretne statočného chlapca Willa, ktorý má zázračný nôž schopný vyrezávať okná medzi jednotlivými svetmi. Druhá séria začína potom, čo Lord Asriel otvoril most do nového sveta. Lyra je rozrušená smrťou svojho najlepšieho priateľa a nasleduje ho do neznáma. V podivnom a opustenom meste stretáva Willa a okolo nich začína zúriť vojna.

Stehlík (The Goldfinch)

Adaptácia celosvetovo úspešného, Pulitzerovou cenou ovenčeného románu spisovateľky Donny Tartt bude mať premiéru na HBO a HBO GO v nedeľu 22. novembra.

Theodore „Theo“ Decker mal trinásť rokov, keď jeho matku usmrtila bomba v newyorskom Metropolitnom múzeu umenia. Tragédia mu úplne zmenila život, ktorý sa od tej chvíle zmenil na nekonečnú cestu plnú smútku a viny, znovuzrodenia a vykúpenia – ale aj lásky.

Počas toho všetkého je jeho jediným hmatateľným kúskom nádeje obraz vtáčika pripútaného k bidielku. Stehlík. Hlavné úlohy vo filme režiséra Johna Crowleyho (Brooklyn, True Detective) stvárnili Ansel Elgort (Baby Driver) a držiteľka Oscara Nicole Kidman (Veľké malé klamstvá, Mala si to vedieť).

Letuška (The Flight Attendant)

Štvrtok 26. novembra 2020 na HBO GO tri časti, každý štvrtok tri časti

Temne komediálny thriller, ktorý má osem častí, je inšpirovaný celosvetovo úspešným románom Chrisa Bohjaliana. Je o tom, ako sa môže celý život zmeniť počas jedinej noci. Letuška Cassandra Bowden (hrá ju populárna Kaley Cuoco, známa z Teórie veľkého tresku alebo z Malého Sheldona) sa prebudí vo svojej hotelovej izbe v Dubaji s príšernou opicou z predchádzajúcej noci a mŕtvolou ležiacou vedľa nej v posteli.

Pretože sa bojí zavolať políciu, pokračuje vo svojich ranných aktivitách, ako keby sa nič nestalo. Pridá sa k ostatným letuškám a pilotom cestujúcim na letisko. V New Yorku je vyhľadaná agentmi FBI, ktorí sa vypytujú na jej nedávne medzipristátie v Dubaji. Zúfalá žena nedokáže poskladať čriepky z onej osudnej noci dohromady a začne uvažovať o tom, či nevraždila.

Normálni ľudia (Normal people)

Na cenu Emmy nominovaný seriál Normálni ľudia na motívy bestselleru Sally Rooney bude uvedený 1. decembra na HBO GO, kde budú k dispozícii všetky časti naraz. Na HBO bude seriál vysielaný od 14. decembra. 

Seriál Normálni ľudia je príbehom o vzájomnej fascinácii, priateľstve a láske. Je pohľadom do hĺbky a zložitosti ľudského života, a zároveň plný vtipu a sarkastického nadhľadu. "Normálni ľudia" boli nominovaní na štyri ceny Emmy, vrátane najlepšieho herca v hlavnej úlohe pre Paula Mescala a najlepšiu réžiu pre Lennyho Abrahamsona. Hlavní hrdinovia Marianne a Connell vyrastajú v malom meste, ale tým ich podobnosť končí.

Na strednej škole patrí Connell ku hviezdam a Marianne je outsiderkou. Keď sa spolu raz dajú do reči, zmení to ich život. O rok neskôr už obaja študujú na vysokej škole v Dubline. Z Marianne sa medzitým stala kráľovná večierkov, zatiaľ čo neistý Connell len veľmi ťažko nachádza svoje miesto v spoločnosti. Hoci sa obaja pohybujú v rozdielnych kruhoch, priťahujú sa k sebe ako dva magnety. Marianne čím ďalej viac prepadá sebadeštrukcii a Connell hľadá svoj zmysel života inde, obaja sú však konfrontovaní tým, ako ďaleko dokážu zájsť, aby druhého zachránili.

Zdroj: HBO  telkac 

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: HBO, Video: YouTube/HBO, HBO Max, Hulu

Tagy: HBO Kaley Cuoco Nicole Kidman Joker Sektor Normálni ľudia Stehlík

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov