Rowlingová o jednej z TOP potterovských postáv: Bol Snape upírom?!

Severus Snape
18.12.2014ZaujímavostiBritská spisovateľka J. K. Rowling uistila fanúšikov príbehov o Harrym Potterovi, že čarodejník Severus Snape nebol upír, a to napriek tomu, že ho pripomínal.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

„Je síce pravda, že je až nezdravo bledý a miestami je opisovaný ako veľký netopier v tom jeho dlhom čiernom plášti, no v skutočnosti sa nikdy nepremenil na netopiera. Môžeme ho vidieť mimo hradu za denného svetla a v Rokforte sa neobjavovali žiadne mŕtvoly s typickými ranami po tesákoch na krku,“ napísala autorka na webstránku www.pottermore.com.


Z papiera na zelené plátno: Najlepšie filmové adaptácie kníh


Štyridsaťdeväťročná Rowling zároveň prezradila, že v sérii kníh o Harrym Potterovi sa mal objaviť upír menom Trocar, ktorý mal byť jedných z rokfortských učiteľov. Do finálnej verzie príbehu ho však napokon nezaradila, pretože mýty o upíroch sú podľa nej také bohaté, že by k nim dodala iba veľmi málo. 


Urobili z nich monštrá: Takto by ste slávnych hercov nespoznali


Štyridsaťdeväťročná J. K. Rowling je jednou z najznámejších a najúspešnejších spisovateliek súčasnosti. Slobodnú matku žijúcu zo sociálnej podpory preslávila séria kníh o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi, ktorá sa stala vôbec najlepšie predávajúcou sa knižnou sériou. Na celom svete sa z nej predalo viac než 450 miliónov výtlačkov a z Rowling sa stala multimilionárka, ktorú v roku 2010 redaktori najvýznamnejších britských magazínov vyhlásili za najvplyvnejšiu Britku.


NAJ filmové prešľapy: Tieto chyby ste si zaručene (ne)všimli!


Na základe príbehov o Harrym Potterovi vznikli rovnomenné filmy, v ktorých mladého čarodejníka bojujúceho proti zlu v podobe krutého lorda Voldemorta stvárnil Daniel Radcliffe. Pod pseudonymom Robert Galbraith vydala detektívne romány Volanie kukučky (2013) a Hodvábnik (2014). 

Zdroj: SITA 

Foto: internet

Tagy: Harry Potter Severus Snape J. K. Rowlingová

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov