Superhrdinovia, nadávky, lúpež aj víly: Tieto seriálové novinky si nenechajte ujsť!

WandaVision
03.02.2021ZaujímavostiUž od začiatku roka nás protipandemické opatrenia udržiavajú väčšinu času doma. Našťastie sa však dá spoľahnúť na nevyčerpateľnú dávku seriálov, ktorá sa neustále rozširuje. Aj úvodný mesiac sa postaral o niekoľko noviniek, ktoré sa oplatí vidieť. Aké seriálové lahôdky priniesol začiatok roka?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Lupin

Moderné spracovanie klasiky od francúzskeho spisovateľa Maurica Leblanca jednoducho musíte vidieť. Hlavnou inšpiráciou je pri tom zlodej gentleman a majster prevlekov - Arséne Lupin. Hlavnou hviezdou je herec Omar Sy, ktorého talent vynikol napríklad vo filme Nedotknuteľní, a na režisérsku stoličku sa posadil Louis Leterrier.

Je to akčné, je to napínavé a je to vtipné. Jediným problémom tohto seriálu je, že musíme čakať na ďalšie časti.

WandaVision

Ako to dopadne, keď si chce párik superhrdinov žiť pokojný život na predmestí? Nuž, to ukazuje od prvej časti úspešný seriál, v ktorom sa vedľajšie postavy z marvelovských Avengerov stávajú hlavnými hviezdami. Wanda Maximoff nie je veľmi ochotná zmieriť sa so smrťou Visiona, a preto sa snaží ohýbať realitu tak, aby ho oživila. Ešteže sú to supermocní superhrdinovia.


Mohlo by vás zaujímať: Chýbajú vám záhady a napätie? Tak tieto seriály si veľmi rýchlo zamilujete!


Marvel v spojení s Disney riskovali a pustili sa do netradičného stvárnenia hrdinskej tematiky a už po prvých častiach môžeme povedať, že im to, veru, vyšlo. Navyše je veľmi sympatické, že hlavných hrdinov stvárnili rovnakí herci ako v prípade filmov.

The History of Swear Words

S menom Nicolas Cage sa obvykle spája filmová kvalita. Tentoraz sa ale dostal do seriálového sveta a hneď ako moderátor dokumentárnej série. A dosť netradičnej série. Nicolas Cage totiž divákov sprevádza pri poznávaní histórie niektorých najznámejších anglických nadávok.


Mohlo by vás zaujímať: Keď hororový film nestačí: VIDEO Užite si poriadnu dávku strachu v podobe seriálov


Séria má šesť častí a každá z nich sa venuje inému vulgarizmu. Dočkáte sa rozhovorov s odborníkmi na etymológiu, kultúru a históriu, ale aj hollywoodskymi hviezdami.

Fate: The Winx Saga

Príťažlivé víly, namakaní bojovníci, šokujúce odhalenia, temné sily a k tomu dávka tínedžerských hormónov. Seriál, v ktorom sa víly učia ovládať magické schopnosti, súperia medzi sebou a riešia problémy s láskou i nebezpečnými príšerami, sa pre fanúšikov fantasy veľmi ľahko stane tajnou neresťou.


Mohlo by vás zaujímať: Seriály plné kúziel a čarov: Užite si čarodejnice v hlavnej úlohe


Hoci Winx Saga v sebe akoby recyklovala viaceré známe seriálové fantasy záležitosti, nikomu to vďaka tínedžerskej nálepke príliš neprekáža.

Autor: © Zoznam/mb

Foto: Marvel

Tagy: WandaVision Fate: The Winx Saga Lupin The History of Swear Words

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov