Keď sa tvorcovia nevedia rozhodnúť: Závery filmov, ako ich nepoznáte

Sedem
01.01.2015ZaujímavostiTen pocit určite poznáte aj vy. Po skončení filmu sa občas dostaví akási pachuť z konca, ktorý možno nesplnil vaše očakávania. Vedeli ste ale, že niektoré snímky disponujú, resp. mali disponovať úplne inými závermi?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Dôvodov, prečo sa nakoniec skončili tak, ako skončili, mohlo byť viacero. Niekedy do procesu tvorby zapojilo štúdio a presadilo si svoje, inokedy zas s nakrúteným materiálom nemusel byť spokojný režisér. Pozrite sa s nami na alternatívne závery známych filmov, o ktorých ste možno nevedeli.

Ja, legenda (I Am Legend)

Post-apokalyptická snímka zo sveta zamoreného akýmisi mutantami sleduje príbeh Nevilla (Will Smith), muža žijúceho v troskách New Yorku. Osamelý vedec je ako jeden z mála ľudí imúnny voči vírusu, ktorý spôsobil skazu. Na konci sa obetuje, aby jeho spolusúputníci Anna a jej syn Ethan utiecť spoločne s liekom na nákazu, čo z Nevilla urobí legendu. Pôvodný záver filmu, ktorý sa viac podobal knižnej predlohe, však bol úplne odlišný - vysvitlo, že monštrá nešli po Nevillovi, ale žene-mutantke, na ktorej testoval protilátku. Predsa len v nich ostalo čosi ľudské, pretože im chýbal niekto z ich druhu.


Mohlo by vás zaujať: Nové spracovanie filmu Ja, legenda: Scenár vymyslel predavač mobilov


Rambo (Rambo: First Blood)

Sylvestra Stalloneho preslávila okrem boxera Rockyho aj postava Johna Ramba, veterána Vietnamskej vojny. Po návrate z pekla, ktoré predstavovalo bojisko, sa mladý muž nedokáže zaradiť späť do bežného života. Film sa končí tým, že sa po svojej partizánskej vojne a po rozhovore s plukovníkom Trautmanom o hororoch vojny vzdáva. Diváci však boli ušetrení traumatizujúcejšieho zážitku, pretože Rambo v prvotne zamýšľanom konci dopadnúť oveľa horšie. Chcel zomrieť, no plukovník odmietol stlačiť spúšť, čo zaň urobil samotný Rambo a vykrvácal v rohu miestnosti. Pochmúrne a depresívne.


Mohlo by vás zaujať: Stallone láka priaznivcov: Kedy sa máme tešiť na nového Ramba?


Sedem (Seven)

Mysteriózny krimitriler Sedem považujú filmoví odborníci za majstrovský kúsok režiséra Davida Finchera. Snímka s ponurou a až desivou atmosférou o vrahovi, ktorý kreatívne a nechutne zabíja ľudí na biblické motívy siedmych hlavných hriechov, zaujala aj šokujúcim záverom. V ňom jeden z detektívov (Brad Pitt) počas emotívnej konfrontácie so záporným hrdinom nachádza v škatuli hlavu svojej manželky, a následne ho posiela na druhý svet. Scenárista Andrew Kevin Walker napísal aj druhý záver, ktorý ale nebol sfilmovaný. Psychotického Johna Doe, vraha v podaní Kevina Spaceyho, mal zabiť detektív Sommerset (Morgan Freeman).


Mohlo by vás zaujať: Drsné aj nechutné: Na tieto filmy treba naozaj pevné nervy


Titanic

Historická dráma Jamesa Camerona o nepotopiteľnej lodi Titanic, ktorá svojich cestujúcich tak trochu sklamala práve tým, že sa na ich veľké počudovanie potopila, svojim koncom rozčúlila nejedného diváka. Ako to, že sa Jack (Leonardo DiCaprio) nezmestil na tie plávajúce dvere k Rose (Kate Winslet)? Pokiaľ vás však vytočil tento záver, ten alternatívny, ktorý režisér Cameron nakoniec zavrhol, radšej ani nepozerajte. Zábery, ako Rose už v staršom veku vysvetľuje pointu celého filmu nechápavému mužovi, totiž do konceptu samotnej snímky vôbec nezapadajú.


Mohlo by vás zaujať: 10 najdrahších filmov všetkých čias a čo ste o nich nevedeli


Smrtonosná pasca 3 (Die Hard: With a Vengeance)

Klasika akčného žánru, séria Smrtonosná pasca, začala svoj púť po filmovom svete už v roku 1988. Bruce Willis ako akčný hrdina, policajt John McClane, v treťom dieli s pomocou Samuela L. Jacksona čelí Simonovi Gruberovi, bratovi antagonistu prvej časti. Ako v správnom hollywoodskom "akčňáku" sa s ním vysporiada, keď samotný Gruber hynie pri úteku v helikoptére. Alternatívne ukončenie je o čosi temnejšie, pretože podľa neho sa záporákovi podarilo utiecť a hlavní protagonisti sa až po istom Čase stretávajú v malej kaviarni v Nemecku. V upravenej verzii ruskej rulety nakoniec zomiera Gruber, keď si po neuhádnutí hádanky strelí raketomet do pŕs.


Mohlo by vás zaujať: Bruce Willis a jeho cesta ku sláve: Úžasný príbeh koktavého chlapca


X-Men: Posledný vzdor (X-Men Last Stand)

Spracovanie komiksovej látky v roku 2006 ukončilo pôvodnú trilógiu o zvláštnej partii mutantov s rôznymi superschopnosťami. Tretí diel, ktorý mal na starosti iný režisér ako prvé dve časti, vyvolal vo filmovom svete svojou kvalitou a prístupom k téme protichodné reakcie, no komerčne bol úspešný. Snímka obsahovala až tri alternatívne ukončenia. V prvom z nich môžeme sledovať, ako sa Logan / Wolverine (Hugh Jackman) vracia domov, do Kanady. Ďalšie ponúka pohľad na otvorenie nového školskéh roka v Xavierovej škole pre nadaných mladých a posledné zas návrat Rogue na internát. 


Mohlo by vás zaujať: Noví X-Meni valcujú svojich predchodcov vo veľkom štýle


Svetová vojna Z (World War Z)

Brad Pitt sa nám prezentuje aj druhýkrát. Zombie film na motívy populárnej knihy dorazil do kín predminulé leto a aj napriek skepticizmu zo strany štúdia slávilo úspech. Finále sa nieslo v na hollywoodsky veľkofilm až pokojnom štýle, keď Gerry (Pitt) ako hlavný hrdina aj s potrebnou dávkou šťastia objavuje v budove Svetovej zdravotníckej organizácie liek na vírus, ktorý nivočí ľudstvo, a neskôr sa stretáva so svojou rodinou. Alternatívne ukončenie, s ktorým sa istý čas počítalo, no pravdepodobne sa nenakrútilo, pôsobilo oveľa temnejšie. Celý tretí akt filmu sa odohrával v studenej Moskve, kde Gerry nedobrovoľne pôsobil v ruskej jednotke zabijákov zombie. Jeho manželka medzitým musela predávať svoje telo v utečeneckom tábore, aby aj s deťmi prežila, a Gerry sa chystá na jej záchranu.


Mohlo by vás zaujať: Zábery, ktoré ste nemali vidieť: Takto sa hviezdy strápňovali na kastingoch!


Zdroj: telkac.sk 

Foto: internet

Tagy: Brad Pitt Morgan Freeman Will Smith Bruce Willis

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov