Úspech Šialeného interview: Paródia zarobila za dva týždne neuveriteľnú sumu

Šialené interview
07.01.2015ZaujímavostiAmerická komédia Šialené interview, ktorá zosmiešňuje severokórejského vodcu a ktorá sa postarala o diplomatickú roztržku medzi Severnou Kóreou a USA, od svojho búrlivého uvedenia na Vianoce zarobila už 36 miliónov dolárov. Informovala o tom spoločnosť Sony Pictures, ktorá snímok vyrobila.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Tržba z internetového predaja, ktorá predstavuje 31 miliónov dolárov, predstavuje rekordný zárobok. Zvyšných 5 miliónov zaobstarali príjmy z predaja lístkov v kinách, ktoré sa napriek vyhrážkam rozhodli film premietať. Spoločnosť Sony Pictures, pre ktorú je to dosiaľ najúspešnejší film distribuovaný prostredníctvom internetu, sa po jeho vydaní zároveň stala terčom rozsiahleho počítačového útoku. Podľa amerických vyšetrovateľov za útokom stojí skupina zo Severnej Kórei, tá to však poprela.
Hackeri pohrozili útokmi na všetky americké kiná, ktoré by film premietali. Štúdio sa následne rozhodlo nezaradiť ho do distribúcie, ale neskôr zmenilo názor.


Kontroverznej snímke sa darí: Zosmiešnila diktátora, teraz zarába


Štúdio odhadovalo počiatočné zisky na úrovni okolo 80 miliónov dolárov, to sa však mala komédia premietať v najmenej 2000 kinách. Nakrúcanie stálo 44 miliónov dolárov.
Šialené interview je prístupné na rôznych internetových platformách, vrátane Google Play a YouTube Movies. Podľa Sony Pictures si ho týmto spôsobom požičalo alebo kúpilo 4,3 milióna používateľov.


Zdroj: TASR  internet  ČTK 

Foto: Youtube

Tagy: Sony Šialené interview paródia zárobok

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov