Priatelia majú dodnes milióny fanúšikov: Ako sa to všetko začalo?

Prietelia
13.01.2015ZaujímavostiOd vysielania poslednej epizódy úspešného sitkomu Priatelia ubehlo už 11 rokov. Čo sa však nezmenilo, je fakt, že ide o najúspešnejší a najreprízovanejší seriál vôbec.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Pôvodne sa seriál mal volať Insomnia Café (neskôr aj Friends Like Us, Across the Hall a Six of One), ale kým došlo k vysielaniu prvej epizódy, tvorcovia sa zhodli, že jednoduchšie Friends môže predsa len zabrať.

Producent David Crane neskôr priznal, že nápad vytvoriť seriál so šiestimi hlavnými postavami vznikol skôr zo zúfalstva, pretože seriál, na ktorom dovtedy s Martou Kauffman pracovali, v USA neuspel. Ani v tomto prípade si však nemohli byť istí. A tak sa začala tvrdá práca.


Seriály, ktoré vždy rozosmejú: Pozrite sa na 10 najlepších sitkomov


Úspech seriálu mohol zaručiť len kvalitný humor, neokukaná zápletka a samozrejme, vynikajúce herecké obsadenie. Všetky tri atribúty sa producentom podarilo splniť do bodky, hoci pravdou je, že nie všetko na začiatku vyzeralo tak, ako to poznáme dnes.

Ústrednou zamilovanou dvojicou pôvodne mali byť Joey a Monica. Nakoniec sa ňou stali Rachel a Ross práve vďaka chémii, ktorá bola medzi ich predstaviteľmi od začiatku neprehliadnuteľná. Prvým obsadeným hercom bol práve David Schwimmer (Ross) a poslednou Jennifer Aniston (Rachel). Navyše, postavu Rachel mala pôvodne hrať Courtney Cox, no sama požiadala producentov o postavu Monicy, pretože sa jej táto rola zdala silnejšia. Postava Chandlera bola napísaná ako chlapík, ktorý sa v prítomnosti žien správa skôr trápne, pretože Matthew Perry, ktorý Chandlera stvárnil, sa tak sám cítil. Phoebe a Chandler mali byť pôvodne len vedľajšie postavy. Matt LeBlanc zasa navrhol, aby bol jeho Joey tak trošku nahlúply.

Z priateľov sa ale postupne stala rodina, preto sa pred každým natáčaním postavili do kruhu, objali sa a zaželali si úspech. Pred uvedením seriálu na televízne obrazovky si tvorcovia už boli takmer istí úspechom, preto vzali hercov na večeru do Caesar’s Palace v Las Vegas, aby si „naposledy užili ešte ako neznámi ľudia“. Po poslednej klapke zasa každý z (teraz už celosvetovo slávnych) hercov dostal kúsok chodníka spred kaviarne Central Perk ako pamiatku na 10 spoločných rokov.

Tu je zoznam desiatich najlepších epizód.

The One Where Everybody Finds Out (5. séria)

O tom, ako už všetci vedia o vzťahu Monicy a Chandlera. Všetci, okrem Phoebe a Rossa...

The One Where Ross Finds Out (2. séria)

O tom, ako Ross zistí, že Rachel ho miluje.

The One With All the Thanksgivings (5. séria)

O tom, sa sa všetci rozhodnú porozprávať o svojom najhoršom Dni vďakyvzdania.

The One Where No One Proposes (9. séria)

O tom, ako Joey požiada Rachel o ruku. Alebo nie?

The One with Joey's New Brain (7. séria)

O tom, ako Rachel a Phoebe súťažia o atraktívneho chlapa.

The One Where Joey Speaks French (10. séria)

O tom, ako Phoebe učí Joeyho po francúzsky.

The One With The Proposal (6. séria)

O tom, ako Chandler konečne požiada Monicu o ruku.

The One With the Prom Video (2. séria)

O tom, ako šli všetci na maturitný ples.

The One with the Embryos (4. séria)

O tom, ako Phoebe otehotnela.

The Last One (10. séria)

O tom, ako museli všetci odovzdať kľúče...

Bonus

Zdroj: internet 

Tagy: Priatelia Friends seriály

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov