Desať animovaných postáv, ktoré jednoducho musíte milovať

WALL-E
10.03.2015ZaujímavostiStali sa symbolom najväčšej roztomilosti, akú kedy Hollywood stvoril. Keby boli živé, mali by určite milióny fanúšikov na Twitteri a status celebrít, ktoré by s otvorenou náručou vítali na akomkoľvek večierku hollywoodskej smotánky.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Svet animovaného filmu v uplynulých desaťročiach vyprodukoval nielen množstvo zaujímavých filmov, ale predovšetkým i zaujímavých postáv. Mnohé z nich, hoci boli často iba vedľajšími postavami a mali neraz funkciu len pomocníkov hlavným hrdinom, sa stali symbolom toho najroztomilejšieho, čo animovaný film ponúkol a natrvalo si získavajú miesto v srdciach mladších, ale aj starších divákov. Veď, kto by si dnes nespomenul napríklad na roztomilých Mimoňov?! Tých takzvaných „ňuňu“ charakterov je však oveľa viac, zaspomínajte si dnes s nami na tie najmilovanejšie.

Mimoni (Ja, zloduch)

Sú mali, žltí a majú viac fanúšikov, než Kate Perry. Sú starí ako samotný vesmír a z jedno-bunkových organizmov sa postupne vyvinuli do súčasnej podoby. Mimoňov milujeme napriek tomu, že to vo svojej podstate sú záporné postavy, keďže v celej histórií ľudstva slúžili tým najväčším tyranom – od Džingischána, cez Napoleona až po Drakulu. Avšak, vždy, hoci často nedopatrením, im privodili viac škody než úžitku.

Prečítajte si viac: Pobavte sa: Šialení Mimoni vás rozosmejú na plné kolo

WALL-E (WALL-E)

Keď animátori pracovali na výslednej podobe robota WALL-E, každý deň sledovali Chaplinove filmy a snažili sa jeho mimiku preniesť i do WALL-Eho.  Ich ambíciou bolo totiž vytvoriť robota, ktorý bude skoro ako človek. A napokon sa im to podarilo a diváci sa s ním stotožňovali. WALL-E dnes patrí medzi tie najroztomilejšie animované postavy všetkých čias a k tomuto statusu mu, okrem iného, dopomohli aj jeho neodolateľné oči.

Prečítajte si viac: Varovanie pre rodičov: Rozprávky sú brutálnejšie než horory

Plopper (Simpsonovci)

Plopper je domáci miláčik rodiny Simpsonovcov, ktorý sa stal natoľko slávnym, že sa dostal dokonca do Siene slávy mesta Springfield. Plopper stihol byť v seriáli všeličím – objavil sa v reklame na reťazec rýchleho občerstvenia, predvádzal žonglovanie steakovými nožmi alebo pracoval ako hľadač hľúz. Najviac však utkvel divákom v pamäti ako „spiderpig“ (pavúčie prasa) vďaka Homerovej pisni: „Spiderpig, spiderpig, does whatever a spiderpig does...“.

Prečítajte si viac: Takto ste Simpsonovcov ešte nevideli: Komická rodinka trpí v Osvienčime!

Dumbo (Dumbo)

Slonie mláďa Dumbo je azda tým najpopulárnejším slonom vo filmovej ríši. Jeho poznávacím znamením sú veľké uši, za ktoré sa mu síce často smejú, no vďaka nim však môže lietať, keďže jeho uši majú funkciu krídiel. Dumbo bol zaujímavý tým, že jeho azda jediným priateľom bola myšiak menom Timothy, čím Disneyovci popierali to, že myši a sloni sa nemajú radi.

Prečítajte si viac: Nové diely Káčerova: Strýko Držgroš a Káčer Donald sa vrátia na obrazovky

Bambi (Bambi)

Srnček Bambi si získal srdcia miliónov divákov svojou detskou bezprostrednosťou – bol zvedavý, priateľský a roztomilý. Objavoval svet, nazeral na neho detskými očami a neuvedomoval si, čo všetko mu v ňom hrozí. Skutočného Bambiho stretnete aj vo voľnej prírode, spoznáte ho podľa bieleho chvosta.

Prečítajte si viac: Fanúšikovia smútia: Na Knihu džunglí si musíme počkať

Sebastian (Malá morská víla)

V rozprávke Hansa Christiana Andersena by ste márne hľadali kraba Sebastiana, bol výtvorom špeciálne určeným len pre Malú morskú vílu. Sebastian, celým menom Horatio Thelonius Ignatius Crustaceus Sebastian, bol skladateľom na kráľovskom dvore kráľa Tritona, a zároveň aj kamarátom Ariel. Stal sa natoľko populárnym, že údajne kvôli nemu klesol i dopyt po kraboch. Veď čo ak by to bol práve Sebastian?!

Prečítajte si viac: Dojímavý trailer k animáku Malý princ: Exupéryho veľdielo sfilmujú

Pascal (Na vlásku)

Chameleón Pascal je priateľ, akého by chcel mať každý. Je totiž ochotný urobiť všetko pre dobro svojej milovanej paničky. Hoci nemôže verbálne komunikovať, jeden jeho pohľad dokáže vyjadriť celú myšlienku. Vie byť nepríjemný, útočný, agresívny, no má i zmysel pre humor. Skrátka, jedinečný spoločník.

Prečítajte si viac: Animované trháky tohto roka: Cestovanie v čase aj supertajná misia

Kocúr zo Shreka (Shrek)

Najväčšou zbraňou kocúra zo Shreka nie je jeho nabrúsený meč, ale jeho pohľad, ktorý z neho robí to najbezbrannejšie stvorenie vo zvieracej ríši. V skutočnosti je však Kocúr v pokračovaní Shreka nájomným vrahom, ktorý dostal rozkaz zavraždiť zeleného obra. Nielenže neuspeje, ale dokonca sa s ním skamaráti, čo sa nepáči Oslíkovi, ktorý, ako dúfal, zostane tým najotravnejším zvieraťom v skupine.

Prečítajte si viac: Tvorcovia Shreka na predaj: Kto chce kúpiť štúdio Dreamworks?

Scrat (Doba ľadová)

Veverička Scrat je azda tým najväčším smoliarom vo zvieracej ríši. Celý jeho život je o obsesii v zbieraní žaluďov, kvôli ktorým neváha podstúpiť život ohrozujúce riziko, no vždy sa stane niečo, vďaka čomu o svoj žaluď príde – raz ho zasiahne blesk, inokedy skončí pod lavínou a niekedy sa mu jeho pochúťka dakam zakotúľa. Avšak, nikdy sa nevzdáva!

Prečítajte si viac: Oceňovanie producentov sa blíži: Za tieto snímky si to naozaj zaslúžia

Dug (Hore)

Dug je obézny zlatý retriever, ktorý je veľmi hravý a poslušný. Je priateľský ku každému, s kým príde do kontaktu. Nie je to však len tak obyčajný pes, keďže vďaka špeciálnemu obojku na krku dokáže rozprávať. Je spoločníkom dvoch vekom vzdialených cestovateľov – 78-ročného Carla Fredericskena a 8-ročného chlapca Russela.

Prečítajte si viac: Simpsonovci budú happy: Toto plánujú tvorcovia v aktuálnej sérii

Zdroj: Boris 

Tagy: Na vlásku Shrek Simpsonovci Mimoni Bambi Dug Dumbo Scrat Malá morská víla WALL-E

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov