ÚMRTIE legendárnej Tiny Turner (†83): RTVS si na ňu zaspomína dokumentom!

25.05.2023TV tipBRATISLAVA - Verejnosť v stredu večer zasiahla mimoriadne smutná správa - vo veku 83 rokov zomrela legendárna speváčka Tina Turner. Tá bola jednou z najpopulárnejších hudobných ikon 80. rokov 20. storočia a jej piesne dodnes milujú ľudia po celom svete. RTVS si na hviezdu zaspomína hudobným dokumentom Tina Turner zo série "Video killed the radio star."
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Speváčka Tina Turner bola jednou z najpopulárnejších hudobných hviezd 80. rokov 20. storočia a piesne, naspievané jej charakteristickým chraplákom, patria dodnes k obrovským hitom. Správa o jej náhlom úmrtí preto zasiahla ľudí po celom svete. 

Ako informovali jej zástupcovia na sociálnej sieti Instagram, hviezda zomrela vo štvrtok vo veku 83 rokov vo svojom dome vo Švajčiarsku. Prehrala boj s vážnou chorobou. „Dnes sa lúčime s drahou priateľkou, ktorá nám po sebe zanecháva svoje najväčšie dielo: svoju hudbu,“ znelo vo vyhlásení. 

A práve jej hudobná kariéra je to, čo mapuje dokument Tina Turner zo série "Video killed the radio star". Ten sa v súvislosti s úmrtím speváckej legendy rozhodla mimoriadne do svojho vysielania zaradiť verejnoprávna RTVS. Odvysiela ho dnes (25. mája) o17:30 na Dvojke!

RTVS so zármutkom prijala správu aj o úmrtí huslistku a dirigenta Jacka Martin Händlera. Jeho osobnosť si pripomenie rovnako dnes (25. mája) o 17:55 na Dvojke v portréte Dýchanie srdcom dnes.

Autor: © Zoznam/sk

Foto: SITA

Tagy: RTVS Tina Turner

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj